Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Program Erasmus přitahuje stále více studentů

Stipendijní program Erasmus, který je zaměřen na mobilitu a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě, využilo v akademickém roce 2012/2013 7299 studentů českých univerzit. Počet představuje meziroční nárůst o 4 procenta. Po celé Evropě se do programu zapojilo rekordních téměř 270 000 studentů.

V rámci programu mohou studenti vysokých škol vycestovat do zahraničí za účelem studia na zahraniční univerzitě nebo pracovní stáže ve firmě. V oblíbenosti studentů českých univerzit vede jasně Německo, kam se jich vydalo 1145. Následuje Francie se 720 a Španělsko se 702 studenty.

Mezi jednotlivými univerzitami vyslala nejvíce studentů do zahraniční Masarykova univerzita v Brně, konkrétně 1163 osob. Univerzita Karlova v Praze poslala o 30 studentů méně. Může se však těšit z prvenství v počtu zahraničních studentů, které v rámci tohoto programu přijala. Ve zmiňovaném akademickém roce 2012/2013 přivítala 1316 zahraničních studentů, což ji v celoevropském žebříčku řadí na sedmé místo.

Od ledna tohoto roku došlo v programu Erasmus k strukturální změně. Původní program nahradil nový rozsáhlejší Erasmus plus. Do nového programu se budou moci zapojit také učitelé, vedoucí mládeže, dobrovolníci nebo funkcionáři amatérských sportovních organizací. Do roku 2020 by na něj mělo být vyčleněno téměř 15 miliard eur, tedy přibližně 410 miliard korun.

Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/program-erasmus-v-vyuzilo-pres-sedm-tisic-ceskych-studentu-20140711.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.