Prodej punče na vánočních trzích v Brně pomůže dobré věci

Zdroj fotografie: adventnazelnaku.cz

Vánoční trhy znamenají pro mnohé hodně medoviny, svařáku nebo punče. Právě popíjením posledně jmenovaného můžete v Brně i pomáhat. Jeden ze stánků totiž náleží nadačnímu fondu Emil, který podporuje mladé handicapované sportovce.

Fond si dává za cíl prodat denně alespoň 103 punčů. V takovém případě by totiž zvládl do konce roku splnit třináctku aktuálně rozběhnutých sbírek. Příběhy lidí, kterým chtějí pomoct, si lze přečíst online na stránkách nadace. Ta nabízí i možnost pořídit poukázky na punč, které jsou ideální jako milá a smysluplná předvánoční pozornost.

Emilův stánek naleznou zájemci od včerejšího dne na Zelném trhu před budovou Tržnice. Punč bude ke koupi denně od 10 do 22 hodin až do 23. prosince. Nadaci bude věnován kompletní výtěžek z prodeje.

Nadační fond Emil vnímá jako své hlavní poslání být symbolem účinné pomoci handicapovaným dětem. Těm pomáhá skrze sport překonávat jejich bariéry. Projekt funguje od roku 2003 a k dnešnímu dni podpořil přes osm tisíc mladých sportovců a týmů.  Nadaci mohou v předvánočním čase podpořit i mimobrněnští. Finanční dar lze poslat na sbírkový účet 235966264/0300 s poznámkou Advent s Emilem.

Autor článku