Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přituhuje. Nocleženky opět pomáhají lidem bez domova

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: noclezenka.cz

Pouhá stokoruna stačí, abyste mohli jedné osobě bez domova zajistit noc v teple noclehárny. S ohledem na klesající venkovní teplotu je tato pomoc v současných dnech vítaná. A oblíbili si ji i Češi – Nocleženky nakupují ve velkém.
Jedna Nocleženka v hodnotě 100 korun zajistí nejen noc v teple, ale také možnost sprchy, polévku a teplý nápoj. Věci, které snad všichni během chladných dní vyhledáváme, ale na každý si je může dovolit. Zakoupené Nocleženky jsou prostřednictvím terénních pracovníků distribuovány přímo mezi osoby v nouzi. Dárce je pak informován, jakmile se jeho Nocleženka využije.
Projekt se těší nevídanému zájmu ze strany dárců. Během pilotní sezony lidé zakoupili přes 6 500 Nocleženek, v minulé sezóně zajistili lidem bez domova už 30 tisíc nocí v teple. Nocleženky lze pořídit také jako nápaditý vánoční dárek. Za projektem stojí Armáda spásy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.