Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Připrav Brno, ať se neuvaří! Město spustilo kampaň, která má zabránit klimatickým změnám

I Brno může být zelené a plné vláhy. Zdroj fotografie:

Co dělat, aby se v našem městě žilo dobře i dalším generacím? Brno v červenci spustilo kampaň #PripravBrno, která má připravit obyvatele na klimatickou změnu. Zároveň radí jednotlivcům i firmám, co dělat, aby její dopady byly co nejmírnější.

Projekt sleduje cíl, ke kterému se město zavázalo v posledních letech. Tím je snížit do roku 2030 emise o 40 procent. Kampaň, jejíž součástí je i web #PripravBrno, poběží následujících deset let. Podle primátorky Markéty Vaňkové plánuje Brno různá opatření, která zmírní dopady vyšších teplot a sucha na život obyvatel ve městě.

Lidé na stránkách naleznou nejrůznější informace. Objeví tam například rady, jakým způsobem mohou přispět ke snižování emisí či jak šetřit vodou nebo energií. Web obsahuje sekce pro jednotlivce i firmy. Lidé se krom šetrného chování mohou zapojit i příspěvky s hashtagem #PripravBrno„Firmy se na webu dozví, že se mohou stát partnery města ve snižování emisí. Uzavřením Memoranda o snižování emisí vyjádří svou vůli používat šetrné způsoby dopravy, snižovat energetickou náročnost budov nebo využívat obnovitelné zdroje energie,“ prohlásil náměstek primátorky Petr Hladík.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.