Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražská zoo slaví další úspěch. Narodilo se tam slůně

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: zoopraha.cz

Slonice Tamara porodila na začátku října své první slůně. Sloní stádo v Zoo Praha se tak během jednoho roku rozrostlo o dalšího sloního samečka. Malé slůně se má čile k světu, hned po narození se začalo stavět na zpočátku ještě vratké nohy a po pár hodinách již sálo mléko od matky.

ss„Porod téměř dvanáctileté slonice Tamary proběhl rychle a bez problémů. Asistovala u něj i slonice Janita s půlročním Maxem. Pro něho bylo narození nového slůněte velkým zpestřením a hned v něm viděl možného partnera na hraní. Na to si ale ještě bude muset pár dní počkat, než malý sloní sameček trochu zesílí,“ uvedla zoo v tiskové zpráve. Všichni návštěvnici však již mohou nový přírůstek ve sloním stádě pozorovat v Pavilonu slonů na vlastní oči.

Nový přírůstek je velkým úspěchem nejen pro pražskou zoo, ale pro zahraniční kolegy. Každý rok se totiž v celé Evropě narodí pouhých deset mláďat slonů. Evropské zoo vlastní asi 300 slonů indických, přičemž ve volné přírodě jich celosvětově žije přibližně 40 tisíc. Sloni indičtí tak i nadále patří k ohroženým druhům.

Související články

Společnost

Skupina mandrilů v Zoo Ostrava se rozrostla o samečka

Z domova

Smečka psů hyenovitých ve Dvoře Králové se rozrostla

Společnost

V Zoo Praha se narodilo první mládě tamarína bělovousého

Inspirace

Tip na výlet pro děti i dospělé. V Praze se otevírá zookoutek Divoká zahrada

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.