Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražská výstava ve spolupráci s NASA přibližuje pocity astronautů

Zdroj fotografie: Pexels

Více než dvě stě originálních exponátů a modelů z historie i současnosti letů do kosmu můžou vidět návštěvníci výstavy Cosmos Discovery na Výstavišti v pražských Holešovicích. Výstava, která vznikla ve spolupráci s NASA a českými i zahraničními experty, potrvá do konce dubna.

„Nahlédněte do dějin, kdy odvážní muži téměř bez jistoty návratu usedali do prvních kosmických raket, aby překročili hranice kosmu,“ láká výstava, která na ploše více než dva tisíce metrů čtverečních seznamuje s historií kosmonautiky od úplných počátků. Vedle profilů prvních zvířat a lidí v kosmu si návštěvníci prohlédnou například kombinézy amerických testovacích pilotů i sovětských letců. K vidění je také přístrojová deska sovětských lodí Vostok a Voschod či model kosmické lodi Mercury. Nechybí ale ani náhled do budoucnosti – výstava představuje také aktuální projekty, kterým vévodí kolonizace Měsíce a následně pilotovaný let na Mars.

Výstava se předloni konala už v Brně, letos má však pro návštěvníky pár novinek. Podle ředitele pořadatelské agentury JVS Group Viliama Ďuriše na pražské výstavě přibyly především dvě nové sekce. První se věnuje plánům na osídlení Marsu, druhá je interaktivní Cosmocamp, který lidem přiblíží výcvik astronautů. S pomocí virtuální reality v něm nahlédnou například na kosmickou misi, odvážnější se mohou nechat roztočit na gyroskopu.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …