Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražská tržnice v Holešovicích se letos mění v živé místo

Zdroj fotografie: praha7.cz

Tržnice v pražských Holešovicích je od loňska kompletně pod správou města. A měly by se tu dít věci! Praha chce místo oživit a nabídnout zde pestrý program, ale i služby pro všechny generace.

„Každý měsíc se v tržnici bude konat nějaká akce. Přijedou bratři Formanové, připojíme se k festivalu Open House Praha, uspořádáme velikonoční trhy a otevřeme foodtruckovou zónu,“ vyjmenovává náměstek primátora Pavel Vyhnánek. Události odstartovalo slavnostní rozsvícení vodárenské věže, které se uskutečnilo 27. února a zároveň zahájilo i oslavy 125. výročí od zprovoznění tržnice. „Letošní oslavy mají areál otevřít veřejnosti a nabídnou ochutnávku atmosféry, jakou bychom tu rádi vytvořili celoročně. Jednotlivé haly a prostory postupně budeme rekonstruovat a nabízet k pronájmu,” říká kurátor tržnice Michal Tošovský.

Koncem března bude otevřena foodtrucková zóna s gastronomickými specialitami, přidá se i sochařská výstava ve veřejném prostoru. Bohatý program pak bude pokračovat až do podzimu. Vedle novinek zůstává ale řada funkčních věcí zachována. Jde například o zeleninový trh, supermarket nebo asijský trh.

Související články

Inspirace

Akce Sculpture Line oživuje celé léto Prahu i Plzeň sochami

Inspirace

V Praze se otevřela první kavárna s deskovými hrami

Inspirace

Společné pečení vánočního cukroví pomůže potřebným

Inspirace

Velká pražská akce podpoří výměnu věcí namísto vyhazování

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.