Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pražané mají nový portál pro předpověď počasí. Libuše je nezvykle přesná

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Technika jde stále kupředu. Platí to i v meteorologické sféře. V Praze nově počasí předpovídá Libuše – unikátní internetový portál. Prognózy předkládá ve vysokém rozlišení jeden kilometr speciálně jen pro hlavní město.

Předpověď na následující dva až dva a půl dne je na portálu k dispozici ve večerních hodinách. Libuše ukazuje teplotu, rychlost větru, srážky a předpověď kvality ovzduší. Z modelu poznáte, jestli bude třeba pršet jenom na Chodově, nebo i v Dejvicích. Taky nabízí srovnání, jestli je tepleji v centru, nebo v okrajových částech metropole.

Zdroj fotografie: Libuše

Na portálu se podíleli vědci z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, Ústavu informatiky Akademie věd ČR a Českého hydrometeorologického ústavu. Podle autorů se nejedná o přímou konkurenci klasickým webům o počasí. Portál je spíše orientován na lidi, kteří se zajímají o kvalitu ovzduší v Praze. Libuše může zároveň pomoci i lidem z ohrožených skupin, například kardiakům či rodinám při plánování aktivit. Stránka zřejmě ještě projde úpravami. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…