Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Právě jste dokončili vysokou? Tato evropská města jsou pro vás jako stvořená

Ilustrační foto: Pexels

Po absolvování vysoké školy se mladým otevírají nekonečné možnosti. S trochou nadsázky mohou dělat cokoliv a žít kdekoliv. Jak si ale z tak nepřeberného množství vybrat? Ohledně místa pro život může s nasměrováním pomoct žebříček zaměřený právě na kvalitní život absolventů napříč evropskými městy. Tak kam to bude?

Jako nejvhodnější město pro čerstvé absolventy vysokých škol vyšlo z průzkumu skotské Glasgow. Ve srovnání s dalšími městy jsou zde lidé vůbec nejspokojenější se sportovním a rekreačním vyžitím, skotská metropole vyniká i kulturním životem. Z hlediska pracovních příležitostí nabízí Glasgow slušné platy, nízkou nezaměstnanost a taky dostupné bydlení. Co víc si přát?

Dobrá zpráva nicméně je, že za kvalitním postudijním životem nemusíte za hranice. Druhou příčku totiž obsadila Praha. Ta zabodovala mimo jiné v oblasti životních nákladů nebo nízké nezaměstnanosti, nezaostává ale ani v kulturních a sportovních příležitostech. Na třetí pozici se umístil německý Mnichov.

Patnáctka nejlepších evropských měst pro absolventy pohromadě. Foto: CVapp.cz

Žebříček vytvořil portál CVapp.cz, který s využitím údajů programu Eurostat a databáze Numbeo analyzoval výši nájmů, životní náklady, ekonomiku, místní komunitu absolventů, sportovní a rekreační zařízení a místní kulturu u více než tří desítek vybraných evropských měst. Největší váha byla přikládána kategorii nájemného, což vyřadilo ze hry přední evropské metropole jako Londýn nebo Paříž.

Související články

Zaručeně zlepší den

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Země není jediná obyvatelná planeta – v Mléčné dráze jich může být až 300 milionů

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…