Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Právě jste dokončili vysokou? Tato evropská města jsou pro vás jako stvořená

Ilustrační foto: Pexels

Po absolvování vysoké školy se mladým otevírají nekonečné možnosti. S trochou nadsázky mohou dělat cokoliv a žít kdekoliv. Jak si ale z tak nepřeberného množství vybrat? Ohledně místa pro život může s nasměrováním pomoct žebříček zaměřený právě na kvalitní život absolventů napříč evropskými městy. Tak kam to bude?

Jako nejvhodnější město pro čerstvé absolventy vysokých škol vyšlo z průzkumu skotské Glasgow. Ve srovnání s dalšími městy jsou zde lidé vůbec nejspokojenější se sportovním a rekreačním vyžitím, skotská metropole vyniká i kulturním životem. Z hlediska pracovních příležitostí nabízí Glasgow slušné platy, nízkou nezaměstnanost a taky dostupné bydlení. Co víc si přát?

Dobrá zpráva nicméně je, že za kvalitním postudijním životem nemusíte za hranice. Druhou příčku totiž obsadila Praha. Ta zabodovala mimo jiné v oblasti životních nákladů nebo nízké nezaměstnanosti, nezaostává ale ani v kulturních a sportovních příležitostech. Na třetí pozici se umístil německý Mnichov.

Patnáctka nejlepších evropských měst pro absolventy pohromadě. Foto: CVapp.cz

Žebříček vytvořil portál CVapp.cz, který s využitím údajů programu Eurostat a databáze Numbeo analyzoval výši nájmů, životní náklady, ekonomiku, místní komunitu absolventů, sportovní a rekreační zařízení a místní kulturu u více než tří desítek vybraných evropských měst. Největší váha byla přikládána kategorii nájemného, což vyřadilo ze hry přední evropské metropole jako Londýn nebo Paříž.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští farmáři se starají zodpovědně o naši krajinu. Obdrželi za to ocenění

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Co se odehrává za zdí? WiFi umožní mít oči všude

Na jaké technologické novinky se letos můžeme těšit? Třeba na orgány z 3D tiskárny

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…