Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha spustila očkovací kampaň proti covidu-19. Tématem je naděje v návrat k normálnímu životu

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Unsplash

Motivovat veřejnost k rozhodnutí nechat se očkovat chce hlavní město Praha pomocí nové vizuální kampaně. Ve spolupráci s DDB Prague se magistrát zaměřil na motivy běžných životních situací, které pandemie covidu-19 omezila.

Kampaň pracuje s motivy běžných životních situací, které byly omezeny pandemií. Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Kampaň má být lidem oporou ve váhání, zda se nechat naočkovat. Ústředními tématy jsou setkávání, vzdělání či kultura. „Je nutné, aby lidé v této náročné době neztráceli naději, že můžeme nemoc společnými silami překonat. Cílem představené kampaně je ukázat, že návrat k životu, na který jsme byli zvyklí, je možný, a výrazně tomu může pomoci právě očkování,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Hlavním motivem kampaně je vidina návratu k normálnímu životu. Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

V úterý Praha spustila kampaň v ulicích města, od poloviny února se objeví i v rádiích, v online a tištěných médiích či na obrazovkách v nemocnicích. Vedení města usiluje o to, aby se lidé mohli svobodně rozhodnout pro očkování na základě pravdivých informací. Podněcuje občany Prahy, aby nepodlehli šíření dezinformací a mýtů na internetu. K tomu pomáhá i server ockovani.praha.eu, který vyvrací dezinformace o očkování proti covidu-19.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…