Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha snižuje počet černých pasažérů, přidala i hravou kampaň

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollar Photo Club

Já tou tramvají jen procházím. Jízdenku mi sežral pes. Ale vždyť jedu jen jednu stanici. To jsou některé z perliček, které si reálně vyslechli pražští revizoři od černých pasažérů. Nyní si je mohou cestující přečíst na tramvaji nazvané Vymlouvačka.

„Hlavní rolí Vymlouvačky není jen pobavit, ale především upozornit na to, že při ceně 10 korun denně cestování načerno za žádné výmluvy a trapné situace nestojí,“ říká náměstek ředitele ROPID Martin Šubrt. Speciální tramvaj je součástí rozsáhlé kampaně Nejedeš načerno?, která různými kroky motivuje k cestování s platnou jízdenkou.

Velmi se osvědčilo opatření tzv. pokuty za půlku, které funguje od podzimu. Černí pasažéři si díky němu mohou snížit pokutu o polovinu, pokud si zakoupí roční kupon. Tuto možnost už využily bezmála tři tisíce lidí. Obecně zájem o roční kupony stoupá, loni oproti roku 2016 vzrostl o zhruba 28 tisíc.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…