Od 1. ledna bude Praha Evropským hlavním městem sportu a zařadí se k předním evropským metropolím, jako jsou Rotterdam, Dublin nebo Stockholm.
Titul Evropské hlavní město sportu uděluje sdružení ACES (Sdružení evropských měst sportu) městům z členských států Evropské unie a snaží se tak podpořit rozvoj sportu v Evropě. Cílem programu v Praze je zvýšit zájem českých obyvatel o sport a nabídnout jim pestrou paletu sportovních akcí a možností.
Roční program započne 1. ledna na výstavišti v Holešovicích, kde bude na návštěvníky čekat kromě moderátora akce Romana Šebrleho i odpoledne plné zábavy. Na zahájení naváže Týden sportu zdarma, který umožní navštívit zdarma mnohá pražská sportoviště. Součástí projektu bude celkem asi čtyři sta akcí včetně pražského maratonu, veslařské Primátorky či dalších sportovních událostí. Kvůli programu byl navýšen i rozpočet na sport, který se z původních 400 miliard vyšplhal na půl miliardy. Peníze tak najdou využití při organizaci různých soutěží i při investicích do sportovišť.
Ačkoliv je v hlavním městě mnoho lidí, kteří sport berou jako součást svého života, přesto existuje i mnoho těch, pro které je sport cizí nebo k němu doposud nenašli odvahu a motivaci. Praha, Evropské hlavní město sportu 2016, má právě za cíl zapojit do sportu, pohybových aktivit a aktivního životního stylu co nejvíce obyvatel na území hlavního města a současně zvýšit význam sportu v celospolečenském měřítku.
Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.