Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha pomůže ohroženým druhům zvířat ve volné přírodě

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pražští radní schválili návrh na finanční podporu projektu Toulavý autobus ve výši bezmála 600 tisíc korun. Iniciativa se věnuje záchraně ohrožených druhů zvířat v Kamerunu, a to prostřednictvím zlepšení přístupu mladé generace k ochraně přírody.

„Hlavní město Praha se tímto projektem jednoznačně hlásí k odpovědnosti za budoucnost naší planety. ZOO Praha patří ke světovým lídrům v oblasti záchrany ohrožených druhů, na což můžeme být všichni právem pyšní,“ uvedl náměstek Petr Dolínek. Není náhoda, že pomoc je cílena hlavně na gorily, které jsou jedním ze symbolů pražské ZOO.

Praha ve spolupráci s místní zoologickou zahradou podporuje projekty zaměřené na záchranu ohrožených druhů už od roku 2008. Tato činnost je pro dlouhodobou udržitelnost ochrany přírody klíčová. Goril nížinných žije ve volné přírodě zhruba sto tisíc, přičemž 7 tisíc jich je každoročně zabito na maso.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.