Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Prague Fashion Weekend letos představí spojení automobilů a módy

Podobně, jako značka Red Bull vyznávající extrémní sporty, má i německý Mercedes–Benz své jméno, a to právě ve světě módy.
Český Prague Fashion Week v prvním zářijovém týdnu představí zcela nový koncept, při kterém se Vám bude tajit dech. Jedná se totiž nejen o propojení automobilů a módy, ale především o požitek ze špičkového designu módních návrhářů.

Nápad stuttgartské automobilky vkročit na světová mola se zrodil v roce 1996. Ve stejném roce, kdy se konala Velká cena Austrálie ve Formuli 1. Tehdy se v centrále automobilky přemýšlelo nejen nad zviditelněním celé akce, ale i nad její podporou. Fashion Weekend byl tedy skvělou příležitostí, která započala v New Yorku a poté procestovala celý svět.
Dnes je sponzorováno nejméně padesát módních událostí, včetně těch ikonických v Paříži, Miláně, Londýně nebo v New Yorku.

Pro 21. století je totiž důležitá image značky a skrz módu lze udělat z výrobce automobilů také lifestylovou značku, se kterou se chcete identifikovat i v případě, že nejste automobilovým nadšencem.

Florian Müller, který do České republiky přišel ze zastoupení Mercedes–Benz v Malajsii, kde působil ve funkci viceprezidenta pro prodej a marketing osobních vozidel, vysvětluje, že i v Malajsii šel zrod týdne módy v souladu s Formulí 1, přičemž se dnes jedná o jednu z nejvýznamnějších událostí ve světě módy. Müller také zmiňuje, že ačkoliv je v Malajsii hlavním náboženstvím islám, jsou místní návrháři velmi tvořiví a nebojí se stále posouvat své hranice. Minulý rok si jejich počínání mohlo prohlédnout místní obyvatelstvo, když se jako speciální host jejich pražské akce představila vítězka malajsijského Fashion Grand Prix – Jovian Mandagieová. Malajsii minulý rok také navštívilo české trio La Formela.

Prioritou Mercedes–Benz Fashion Weekendu je rozvíjet spolupráci mezi Prahou a Berlínem. Müller proto doufá, že se letos v České republice nějaký německý návrhář představí, a do dalších let plánuje přivést i návrháře z Milána nebo New Yorku.

Místem pro atraktivní prezentaci poslouží prostory Právnické fakulty Univerzity Karlovy, kde se představí dvě desítky návrhářů z Česka a Slovenska. Proces volby těch nejlepších nebyl jednoduchý a všichni účastníci si museli projít přísným kurátorským výběrem, ve kterém hrála největší roli odvaha.

Do českého Fashion Weekendu jsou vkládány obrovské naděje plynoucí z představ Floriana Müllera, který se nebojí do této události investovat, a pokud by ohlasy byly negativní, pak se může stále zabývat, dle jeho slov, druhou nejkrásnější věcí v módním světě a tou je oblékání žen.

Zdroj: http://life.ihned.cz/moda/c1-62344250-cesti-modni-navrhari-dostanou-vstupenky-do-prvni-ligy-mercedes-benz-jim-da-prilezitost

Související články

Ze světa

Japonský vynález vám vybere tričko podle nálady

Ze světa

Vznikly 3D šaty, které reagují na pohled

Ze světa

Designéři vytvořili džíny, které není třeba prát

Byznys

Každý krok férovým a udržitelným směrem se počítá, říká propagátorka etické módy Oľga Garajová

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu