Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Prague Fashion Weekend letos představí spojení automobilů a módy

Podobně, jako značka Red Bull vyznávající extrémní sporty, má i německý Mercedes–Benz své jméno, a to právě ve světě módy.
Český Prague Fashion Week v prvním zářijovém týdnu představí zcela nový koncept, při kterém se Vám bude tajit dech. Jedná se totiž nejen o propojení automobilů a módy, ale především o požitek ze špičkového designu módních návrhářů.

Nápad stuttgartské automobilky vkročit na světová mola se zrodil v roce 1996. Ve stejném roce, kdy se konala Velká cena Austrálie ve Formuli 1. Tehdy se v centrále automobilky přemýšlelo nejen nad zviditelněním celé akce, ale i nad její podporou. Fashion Weekend byl tedy skvělou příležitostí, která započala v New Yorku a poté procestovala celý svět.
Dnes je sponzorováno nejméně padesát módních událostí, včetně těch ikonických v Paříži, Miláně, Londýně nebo v New Yorku.

Pro 21. století je totiž důležitá image značky a skrz módu lze udělat z výrobce automobilů také lifestylovou značku, se kterou se chcete identifikovat i v případě, že nejste automobilovým nadšencem.

Florian Müller, který do České republiky přišel ze zastoupení Mercedes–Benz v Malajsii, kde působil ve funkci viceprezidenta pro prodej a marketing osobních vozidel, vysvětluje, že i v Malajsii šel zrod týdne módy v souladu s Formulí 1, přičemž se dnes jedná o jednu z nejvýznamnějších událostí ve světě módy. Müller také zmiňuje, že ačkoliv je v Malajsii hlavním náboženstvím islám, jsou místní návrháři velmi tvořiví a nebojí se stále posouvat své hranice. Minulý rok si jejich počínání mohlo prohlédnout místní obyvatelstvo, když se jako speciální host jejich pražské akce představila vítězka malajsijského Fashion Grand Prix – Jovian Mandagieová. Malajsii minulý rok také navštívilo české trio La Formela.

Prioritou Mercedes–Benz Fashion Weekendu je rozvíjet spolupráci mezi Prahou a Berlínem. Müller proto doufá, že se letos v České republice nějaký německý návrhář představí, a do dalších let plánuje přivést i návrháře z Milána nebo New Yorku.

Místem pro atraktivní prezentaci poslouží prostory Právnické fakulty Univerzity Karlovy, kde se představí dvě desítky návrhářů z Česka a Slovenska. Proces volby těch nejlepších nebyl jednoduchý a všichni účastníci si museli projít přísným kurátorským výběrem, ve kterém hrála největší roli odvaha.

Do českého Fashion Weekendu jsou vkládány obrovské naděje plynoucí z představ Floriana Müllera, který se nebojí do této události investovat, a pokud by ohlasy byly negativní, pak se může stále zabývat, dle jeho slov, druhou nejkrásnější věcí v módním světě a tou je oblékání žen.

Zdroj: http://life.ihned.cz/moda/c1-62344250-cesti-modni-navrhari-dostanou-vstupenky-do-prvni-ligy-mercedes-benz-jim-da-prilezitost

Související články

Zaručeně zlepší den

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Nechce se vám cvičit a cítíte se provinile? Evoluční biologové mají vysvětlení, které vás uklidní

Originální hadříky seženete on-line a za pár kaček. Internetový sekáč míří do Česka

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…