Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Povzbuzení pro turismus. Česká republika získala známku bezpečné destinace

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Unsplash

Mezinárodní známku Safe Travels Stamp uděluje Světová rada pro cestování a cestovní ruch. Oceňuje tak destinace, které přijaly globální doporučení v oblasti zdraví a hygieny. Česko ji získalo díky snaze agentury CzechTourism ve spolupráci s Hospodářskou komorou a Ministerstvem zdravotnictví ČR.

„Věřím, že statut bezpečné turistické destinace, kterým se Česko i české podniky splňující standardy Safe Travels budou prezentovat v zahraničí, přivede do České republiky další zahraniční turisty,“ říká Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj. Jde hlavně o konkurenční výhodu pro podnikatele v cestovním ruchu, kteří budou splňovat nejvyšší standardy ochrany před šířením nemoci covid-19 spolu se zdravotními a hygienickými normami, které Světová rada pro cestování a cestovní ruch vydává.

Čeští podnikatelé si mohou zažádat o udělení známky pro svůj byznys prostřednictvím registračního formuláře na stránkách agentury CzechTourism. Žádost je bezplatná a její vyřízení trvá jeden týden. Je třeba se však seznámit s bezpečnostními a hygienickými pravidly a dodržovat je. Podniky, které známku získají, se jí budou moci prezentovat na celosvětových rezervačních portálech a budou také zveřejněny na webu agentury CzechTourism. Kontrola probíhá externě formou mystery shoppingu, kdy kontrolor podnik navštíví jako zákazník a sleduje daná opatření a služby.

Související články

Zaručeně zlepší den

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Méně jíst dramaticky prodlužuje život a zpomaluje stárnutí mozku

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…