Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Povzbuzení pro turismus. Česká republika získala známku bezpečné destinace

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Unsplash

Mezinárodní známku Safe Travels Stamp uděluje Světová rada pro cestování a cestovní ruch. Oceňuje tak destinace, které přijaly globální doporučení v oblasti zdraví a hygieny. Česko ji získalo díky snaze agentury CzechTourism ve spolupráci s Hospodářskou komorou a Ministerstvem zdravotnictví ČR.

„Věřím, že statut bezpečné turistické destinace, kterým se Česko i české podniky splňující standardy Safe Travels budou prezentovat v zahraničí, přivede do České republiky další zahraniční turisty,“ říká Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj. Jde hlavně o konkurenční výhodu pro podnikatele v cestovním ruchu, kteří budou splňovat nejvyšší standardy ochrany před šířením nemoci covid-19 spolu se zdravotními a hygienickými normami, které Světová rada pro cestování a cestovní ruch vydává.

Čeští podnikatelé si mohou zažádat o udělení známky pro svůj byznys prostřednictvím registračního formuláře na stránkách agentury CzechTourism. Žádost je bezplatná a její vyřízení trvá jeden týden. Je třeba se však seznámit s bezpečnostními a hygienickými pravidly a dodržovat je. Podniky, které známku získají, se jí budou moci prezentovat na celosvětových rezervačních portálech a budou také zveřejněny na webu agentury CzechTourism. Kontrola probíhá externě formou mystery shoppingu, kdy kontrolor podnik navštíví jako zákazník a sleduje daná opatření a služby.

Související články

Zaručeně zlepší den

Britský ostrov je ideální pro pozorování hvězd. Získal ocenění za skutečně tmavé nebe

Česko má nový světový rekord, získal ho Vencl za ponor pod led do hloubky 52 metrů

Včely vytváří mentální mapy, aby nalezly cestu domů

Divoké zvěři se daří v nárazníkové zóně mezi Severní a Jižní Koreou

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Chtěli byste začít s meditací, případně ji prohloubit a dát jí jiný rozměr? Kniha Alphonse a Rachel…