Potřebujete navštívit lékaře? Zkuste to přes jednu z aplikací

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

S nejrůznějšími aplikacemi jako by se v posledních měsících roztrhl pytel – nechybí přitom ani ty alespoň částečně nahrazující návštěvu lékaře. K čemu tyto aplikace slouží a co v nich najdete? Připravili jsme pro vás výběr ze zdravotních aplikací, které si můžete pořídit jednoduše do svého chytrého telefonu.

  • Doktor do kapsy

Díky Doktorovi do kapsy se můžete se svým lékařem spojit online z počítače, mobilu i tabletu. Svůj problém proberete přes videohovor nebo online chat. Můžete tam vyhledat odborníka z databáze lékařů, prokonzultovat své problémy, ale také získat přehled vašich léků, který budete mít vždy k dispozici.

  • uLékaře.cz

Portál uLékaře.cz funguje v Česku už řadu let a nabízí možnost probrat svůj zdravotní problém s odborníkem v online poradně, ale také se jednoduše objednat k lékaři. Webový portál má i svou aplikaci, díky které budete mít 50 praktických lékařů a 250 specialistů ke konzultaci vždy po ruce. Poradna je ale zpoplatněná.

Zdroj fotografie: Canva
  • VideoDoktor.cz

Služba VideoDoktor.cz je pro pacienty i lékaře zdarma a jak už název napovídá, umožňuje konzultovat problémy s lékařem přes videohovor. VideoDoktor.cz byl spuštěný 13. března tohoto roku, aby se lékaři i pacienti mohli rychle, bezpečně a bezkontaktně spojit během pandemie.

  • DOKi

Bezpečnou komunikaci s lékařem zprostředkovává i DOKi, online služba, která chce lékařům a pacientům šetřit čas a zlepšit prevenci. V aplikaci můžete položit dotaz, na který vám pak váš lékař odpoví. Ihned můžete řešit také objednávky nebo výsledky testů. O svou bezpečnost se přitom nemusíte bát – veškerá data jsou šifrovaná.

Zdroj fotografie: První Psychická pomoc
  • První Psychická Pomoc

V aplikaci První Psychická Pomoc najdete rady, jak ve stresu nebo náročné psychické situaci pomoci druhým i sobě. Jde o soubor návodů a postupů, podle kterých můžete člověka stabilizovat. Jsou zde také rady, jak pracovat se specifickými skupinami osob, například lidmi se sluchovým postižením. V neposlední řadě v aplikaci najdete také užitečné kontakty na krizová centra a poradny.

  • Medfox

Díky aplikace Medfox si budete vždy jistí v dávkování léků. Najdete tady přesné dávkovací časy, získáte přehled o svých lécích a jejich užívání a můžete tu spravovat své eRecepty. Jak to funguje? Léky přidáte naskenováním čárového kódu na krabičce, můžete je různě řadit a kategorizovat a na dobu jejich užívání si nastavíte připomínky, abyste už nikdy nezapomněli.

Související články

Inspirace

Aplikace Záchranka nově pomáhá i na vodě

Inspirace

Přivolejte si pomoc jednoduše i na sjezdovce. Aplikace Záchranka rozšiřuje své služby

Inspirace

V Olomouci vzniká první energeticky šetrná nemocnice na světě

Byznys

Rozjezdem roku je mobilní aplikace Glucly pro diabetiky

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.