Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Potřebujete navštívit lékaře? Zkuste to přes jednu z aplikací

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

S nejrůznějšími aplikacemi jako by se v posledních měsících roztrhl pytel – nechybí přitom ani ty alespoň částečně nahrazující návštěvu lékaře. K čemu tyto aplikace slouží a co v nich najdete? Připravili jsme pro vás výběr ze zdravotních aplikací, které si můžete pořídit jednoduše do svého chytrého telefonu.

  • Doktor do kapsy

Díky Doktorovi do kapsy se můžete se svým lékařem spojit online z počítače, mobilu i tabletu. Svůj problém proberete přes videohovor nebo online chat. Můžete tam vyhledat odborníka z databáze lékařů, prokonzultovat své problémy, ale také získat přehled vašich léků, který budete mít vždy k dispozici.

  • uLékaře.cz

Portál uLékaře.cz funguje v Česku už řadu let a nabízí možnost probrat svůj zdravotní problém s odborníkem v online poradně, ale také se jednoduše objednat k lékaři. Webový portál má i svou aplikaci, díky které budete mít 50 praktických lékařů a 250 specialistů ke konzultaci vždy po ruce. Poradna je ale zpoplatněná.

Zdroj fotografie: Canva
  • VideoDoktor.cz

Služba VideoDoktor.cz je pro pacienty i lékaře zdarma a jak už název napovídá, umožňuje konzultovat problémy s lékařem přes videohovor. VideoDoktor.cz byl spuštěný 13. března tohoto roku, aby se lékaři i pacienti mohli rychle, bezpečně a bezkontaktně spojit během pandemie.

  • DOKi

Bezpečnou komunikaci s lékařem zprostředkovává i DOKi, online služba, která chce lékařům a pacientům šetřit čas a zlepšit prevenci. V aplikaci můžete položit dotaz, na který vám pak váš lékař odpoví. Ihned můžete řešit také objednávky nebo výsledky testů. O svou bezpečnost se přitom nemusíte bát – veškerá data jsou šifrovaná.

Zdroj fotografie: První Psychická pomoc
  • První Psychická Pomoc

V aplikaci První Psychická Pomoc najdete rady, jak ve stresu nebo náročné psychické situaci pomoci druhým i sobě. Jde o soubor návodů a postupů, podle kterých můžete člověka stabilizovat. Jsou zde také rady, jak pracovat se specifickými skupinami osob, například lidmi se sluchovým postižením. V neposlední řadě v aplikaci najdete také užitečné kontakty na krizová centra a poradny.

  • Medfox

Díky aplikace Medfox si budete vždy jistí v dávkování léků. Najdete tady přesné dávkovací časy, získáte přehled o svých lécích a jejich užívání a můžete tu spravovat své eRecepty. Jak to funguje? Léky přidáte naskenováním čárového kódu na krabičce, můžete je různě řadit a kategorizovat a na dobu jejich užívání si nastavíte připomínky, abyste už nikdy nezapomněli.

Související články

Inspirace

Aplikace Záchranka nově pomáhá i na vodě

Inspirace

Přivolejte si pomoc jednoduše i na sjezdovce. Aplikace Záchranka rozšiřuje své služby

Inspirace

V Olomouci vzniká první energeticky šetrná nemocnice na světě

Byznys

Rozjezdem roku je mobilní aplikace Glucly pro diabetiky

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.