Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Potřebujete navštívit lékaře? Zkuste to přes jednu z aplikací

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

S nejrůznějšími aplikacemi jako by se v posledních měsících roztrhl pytel – nechybí přitom ani ty alespoň částečně nahrazující návštěvu lékaře. K čemu tyto aplikace slouží a co v nich najdete? Připravili jsme pro vás výběr ze zdravotních aplikací, které si můžete pořídit jednoduše do svého chytrého telefonu.

  • Doktor do kapsy

Díky Doktorovi do kapsy se můžete se svým lékařem spojit online z počítače, mobilu i tabletu. Svůj problém proberete přes videohovor nebo online chat. Můžete tam vyhledat odborníka z databáze lékařů, prokonzultovat své problémy, ale také získat přehled vašich léků, který budete mít vždy k dispozici.

  • uLékaře.cz

Portál uLékaře.cz funguje v Česku už řadu let a nabízí možnost probrat svůj zdravotní problém s odborníkem v online poradně, ale také se jednoduše objednat k lékaři. Webový portál má i svou aplikaci, díky které budete mít 50 praktických lékařů a 250 specialistů ke konzultaci vždy po ruce. Poradna je ale zpoplatněná.

Zdroj fotografie: Canva
  • VideoDoktor.cz

Služba VideoDoktor.cz je pro pacienty i lékaře zdarma a jak už název napovídá, umožňuje konzultovat problémy s lékařem přes videohovor. VideoDoktor.cz byl spuštěný 13. března tohoto roku, aby se lékaři i pacienti mohli rychle, bezpečně a bezkontaktně spojit během pandemie.

  • DOKi

Bezpečnou komunikaci s lékařem zprostředkovává i DOKi, online služba, která chce lékařům a pacientům šetřit čas a zlepšit prevenci. V aplikaci můžete položit dotaz, na který vám pak váš lékař odpoví. Ihned můžete řešit také objednávky nebo výsledky testů. O svou bezpečnost se přitom nemusíte bát – veškerá data jsou šifrovaná.

Zdroj fotografie: První Psychická pomoc
  • První Psychická Pomoc

V aplikaci První Psychická Pomoc najdete rady, jak ve stresu nebo náročné psychické situaci pomoci druhým i sobě. Jde o soubor návodů a postupů, podle kterých můžete člověka stabilizovat. Jsou zde také rady, jak pracovat se specifickými skupinami osob, například lidmi se sluchovým postižením. V neposlední řadě v aplikaci najdete také užitečné kontakty na krizová centra a poradny.

  • Medfox

Díky aplikace Medfox si budete vždy jistí v dávkování léků. Najdete tady přesné dávkovací časy, získáte přehled o svých lécích a jejich užívání a můžete tu spravovat své eRecepty. Jak to funguje? Léky přidáte naskenováním čárového kódu na krabičce, můžete je různě řadit a kategorizovat a na dobu jejich užívání si nastavíte připomínky, abyste už nikdy nezapomněli.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zvířata v deštných pralesech se chovají jako lidé. Mají denní rutinu

Stromy jsou velcí pomocníci. Zeleň v New Yorku pohlcuje obrovské množství oxidu uhličitého

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Darujte stolici. Centrální banka vznikne v Česku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…