Pomozte sestřičkám i vy. Finančně nebo třeba milým vzkazem

Zdroj fotografií: Facebook Pomáháme sestřičkám

Zdravotní sestry a další zdravotníci věnují své práci maximum, ne vždy však společnost jejich práci ocení. Právě proto vznikl projekt Pomáháme sestřičkám. Ve finanční sbírce projektu lze přispět sestřičkám a ostatním zdravotníkům na dárek, který je potěší. Součástí projektu je také občerstvení pro zdravotní personál zdarma nebo posílání povzbudivých a děkovných vzkazů.

Cílem projektu Pomáháme sestřičkám je poděkovat zdravotníkům za statečnost a vynaložené úsilí a odměnit je příspěvkem na volný čas. Příspěvek může být na knihu, masáž nebo jiný dárek dle výběru zdravotníka. V současné době už překročila vybraná částka jeden a půl milionu korun. Kromě zaslání peněz na transparentní účet mohou lidé udělat radost sestřičkám posláním milého vzkazu na Facebooku či Instagramu s #pomahamesestrickam.

„Sestry a ostatní nelékaři to mají v této době opravdu těžké, dělají přesčasy, aby se zvládly postarat o pacienty a jejich blízké,“ řekla Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester. Tato asociace projekt spolupořádá společně s pojišťovnou Generali. Právě Česká asociace sester osloví zdravotnická zařízení a zeptá se sester, jaký dárek by jim udělal radost. Společně s pečlivě vybranou komisí pak asociace rozdělí vybrané finance do konkrétních zařízení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura