Pomozte sestřičkám i vy. Finančně nebo třeba milým vzkazem

Zdroj fotografií: Facebook Pomáháme sestřičkám

Zdravotní sestry a další zdravotníci věnují své práci maximum, ne vždy však společnost jejich práci ocení. Právě proto vznikl projekt Pomáháme sestřičkám. Ve finanční sbírce projektu lze přispět sestřičkám a ostatním zdravotníkům na dárek, který je potěší. Součástí projektu je také občerstvení pro zdravotní personál zdarma nebo posílání povzbudivých a děkovných vzkazů.

Cílem projektu Pomáháme sestřičkám je poděkovat zdravotníkům za statečnost a vynaložené úsilí a odměnit je příspěvkem na volný čas. Příspěvek může být na knihu, masáž nebo jiný dárek dle výběru zdravotníka. V současné době už překročila vybraná částka jeden a půl milionu korun. Kromě zaslání peněz na transparentní účet mohou lidé udělat radost sestřičkám posláním milého vzkazu na Facebooku či Instagramu s #pomahamesestrickam.

„Sestry a ostatní nelékaři to mají v této době opravdu těžké, dělají přesčasy, aby se zvládly postarat o pacienty a jejich blízké,“ řekla Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester. Tato asociace projekt spolupořádá společně s pojišťovnou Generali. Právě Česká asociace sester osloví zdravotnická zařízení a zeptá se sester, jaký dárek by jim udělal radost. Společně s pečlivě vybranou komisí pak asociace rozdělí vybrané finance do konkrétních zařízení.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.