Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pomozte sestřičkám i vy. Finančně nebo třeba milým vzkazem

Zdroj fotografií: Facebook Pomáháme sestřičkám

Zdravotní sestry a další zdravotníci věnují své práci maximum, ne vždy však společnost jejich práci ocení. Právě proto vznikl projekt Pomáháme sestřičkám. Ve finanční sbírce projektu lze přispět sestřičkám a ostatním zdravotníkům na dárek, který je potěší. Součástí projektu je také občerstvení pro zdravotní personál zdarma nebo posílání povzbudivých a děkovných vzkazů.

Cílem projektu Pomáháme sestřičkám je poděkovat zdravotníkům za statečnost a vynaložené úsilí a odměnit je příspěvkem na volný čas. Příspěvek může být na knihu, masáž nebo jiný dárek dle výběru zdravotníka. V současné době už překročila vybraná částka jeden a půl milionu korun. Kromě zaslání peněz na transparentní účet mohou lidé udělat radost sestřičkám posláním milého vzkazu na Facebooku či Instagramu s #pomahamesestrickam.

„Sestry a ostatní nelékaři to mají v této době opravdu těžké, dělají přesčasy, aby se zvládly postarat o pacienty a jejich blízké,“ řekla Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester. Tato asociace projekt spolupořádá společně s pojišťovnou Generali. Právě Česká asociace sester osloví zdravotnická zařízení a zeptá se sester, jaký dárek by jim udělal radost. Společně s pečlivě vybranou komisí pak asociace rozdělí vybrané finance do konkrétních zařízení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Jak na prevenci rakoviny prsu? Přečtěte si 9 tipů na zdravá prsa od neziskovky Loono

Student VUT v Brně vymyslel mobilní aplikaci, která zdarma doučí děti matematiku

Inspirativní rozhovor

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Přečtěte si rozhovor se studentkou, která pracuje v brněnském Kontaktním centru pro lidi bez domova.