Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pokojovka k nezaplacení. Vzácná rostlina se vydražila za 400 tisíc korun

Ilustrační foto: Depositphotos

Pokojové rostliny zpříjemňují prostředí, ve kterém žijeme, proto je zaléváme, přesazujeme, občas přidáme živiny. Celková investice se obvykle pohybuje v řádu stovek korun. Pokud však máte zálusk na neobvyklý kousek, může se pořizovací cena vyšplhat do závratných výšin. Výherce on-line aukce Trade Me na Novém Zélandě neváhal za novou společnici v květináči utratit statisíce korun.

Rostlina s botanickým názvem Rhaphidophora tetrasperma pochází z Thajska či Malajsie. Vydražený kousek ve 14 centimetrů velkém květináči je výjimečný vzácným zbarvením listů. Těch má celkem devět. Není tedy divu, že se o ni v posledních čtyřech minutách aukce strhl doslova boj. Podle mluvčí aukčního portálu Millie Silvester šlo o nejdražší pokojovou rostlinu, která kdy byla v rámci aukce prodána. Její cena se zastavila na neuvěřitelných 27 100 dolarech, což je více než 400 tisíc korun. Navíc se tato prodejní položka dočkala více než 100 tisíc zhlédnutí.

Mimořádná bílozelená kombinace listů je přitom vlastně vadou. Rostlině totiž chybí barvivo chlorofyl. A právě tato nedokonalost, která klade zvýšené požadavky na péči při pěstování, z ní dělá unikátní kousek.

Tentýž prodejce, vystupující pod přezdívkou Hurley88, úspěšně prodal květinu stejného druhu už koncem loňského roku – vydražil ji za přibližně 100 tisíc korun, přičemž 15 tisíc daroval na charitu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští studenti berou v celosvětové investiční soutěži bronz

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Vzácné vikingské poklady našli amatérští archeologové v Dánsku

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …