Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pokaždé v jiných šatech, a přesto udržitelně. Nový český start-up otevírá online šatní skříň

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Taky si neustále zoufáte, že nemáte co na sebe, a to i přesto, že vaše skříň praská ve švech? Nový český startup ShareWear přichází se snadno dostupným a udržitelným řešením.

Každá významná společenská akce si podle nepsaných pravidel žádá jiné šaty. Je tedy potřeba neustále nakupovat nové? A co si s nimi potom počít? S online půjčovnou oblečení ShareWear trendu šatů na jedno použití možná již brzy odzvoní. Za jejím vznikem stojí mladý vývojář Nikola Šafránek z Prahy, který se rozhodl nabídnout snadno dostupnou alternativu k rychlé módě, jež zatěžuje životní prostředí.

Platforma ShareWear je založena na principu sdílení oblečení mezi lidmi, respektive především ženami. Ty si mohou šaty nejen půjčit, ale i vystavit a nabídnout vlastní kousky, které zrovna nepotřebují.

Před coronavirovými opatřeními, která následně zmařila plesovou sezónu, si zákaznice půjčovaly šaty za denní poplatek. Zakladatel projektu však nyní mění strategii, ve které vychytal drobné mouchy a přechází na pronájem šatů za měsíční paušál. Vylepšenou verzi projektu, nově i s mobilní aplikací, by rád spustil ještě letos.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…