Tento rok již počtvrté mohou Brňané podávat své nápady jak zlepšit Brno. Vybrané návrhy poté město uskuteční pomocí projektu Dáme na vás. Zadání je jednoduché – nepřesáhnout rozpočet tří milionů korun a prostřednictvím návrhu zlepšit život ve městě.

Nápad na projekt může podat kdokoliv do pondělí 15. června pomocí jednoduchého online formuláře. Na webu si můžete prohlédnout návrhy ostatních a ty, které se vám zalíbí, případně podpořit palcem nahoru. Pro tento ročník vyčlenilo město částku 35 milionů korun, což by mělo umožnit uskutečnění alespoň 11 projektů.

Předchozí ročníky přinesly 41 vítězných projektů. V parku Anthropos vzniklo třeba taneční šapitó, na Kraví hoře se povedlo vybudovat veřejné toalety, v Řečkovicích zase byly doplněny stromy v topolové aleji u Zamilovaného hájku. Brňané myslí i na osoby v nouzi, neboť došlo také k zakoupení nouzových přístřešků pro lidi bez domova.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova
Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…