Pohádkový kalendář Divadla Tramtarie pomůže dětem s postižením

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Divadlo Tramtarie

Už třetím rokem pomáhá olomoucké Divadlo Tramtarie různým organizacím prostřednictvím svých charitativních kalendářů. Vůbec první kalendář pomohl psím útulkům, letošní výtěžek poputuje Společnosti pro ranou péči, která chce z peněz pořídit Sun drum – sluneční buben pro děti.

Společnost pro ranou péči pomáhá rodinám Olomouckého kraje, ve kterých se narodilo dítě s postižením. Kalendář na rok 2019 obsahuje fotografie herců právě s těmito dětmi. Hlavním motivem jsou pohádky, takže nechybí veselé kostýmy ani loutky. „Jsem ráda, že se naši velcí hrdinové stali v Divadle Tramtarie na chvilku malými herci, užili si focení krásného kalendáře. Výtěžek z prodeje použijeme na nákup speciálního slunečního bubnu pro práci s dětmi v rodinách,“ řekla Pavla Matyášová, vedoucí pracoviště Společnosti pro ranou péči.

Konečná částka pro nákup bubnu je deset tisíc korun. „Věřím, že se nám společně podaří získat dostatek finančních prostředků, abychom děti mohli tímto dárkem potěšit a pomoci jim zpříjemnit jejich ne vždy jednoduché dětství,“ dodala Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie. Kalendář bude k dispozici ve dvou velikostech, formát A4 za 150 korun, A3 pak za 200 korun. Zakoupit půjde v divadle před i po představení, stejně jako v olomoucké pobočce Střediska rané péče SPRP v ulici U botanické zahrady.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová