Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pohádkový kalendář Divadla Tramtarie pomůže dětem s postižením

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Divadlo Tramtarie

Už třetím rokem pomáhá olomoucké Divadlo Tramtarie různým organizacím prostřednictvím svých charitativních kalendářů. Vůbec první kalendář pomohl psím útulkům, letošní výtěžek poputuje Společnosti pro ranou péči, která chce z peněz pořídit Sun drum – sluneční buben pro děti.

Společnost pro ranou péči pomáhá rodinám Olomouckého kraje, ve kterých se narodilo dítě s postižením. Kalendář na rok 2019 obsahuje fotografie herců právě s těmito dětmi. Hlavním motivem jsou pohádky, takže nechybí veselé kostýmy ani loutky. „Jsem ráda, že se naši velcí hrdinové stali v Divadle Tramtarie na chvilku malými herci, užili si focení krásného kalendáře. Výtěžek z prodeje použijeme na nákup speciálního slunečního bubnu pro práci s dětmi v rodinách,“ řekla Pavla Matyášová, vedoucí pracoviště Společnosti pro ranou péči.

Konečná částka pro nákup bubnu je deset tisíc korun. „Věřím, že se nám společně podaří získat dostatek finančních prostředků, abychom děti mohli tímto dárkem potěšit a pomoci jim zpříjemnit jejich ne vždy jednoduché dětství,“ dodala Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie. Kalendář bude k dispozici ve dvou velikostech, formát A4 za 150 korun, A3 pak za 200 korun. Zakoupit půjde v divadle před i po představení, stejně jako v olomoucké pobočce Střediska rané péče SPRP v ulici U botanické zahrady.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemůžete v noci spát? Vědci zjistili, co pomáhá proti nespavosti

Světová fotosoutěž roztomilých zvířat má finalisty. Je mezi nimi i fotka z Česka

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.