Podpora jako na zavolanou. Mobilní aplikace pomáhá obětem domácího násilí

Zdroj fotografií: Canva/mail272;
SpolečnostZ domova 2 minuty radosti

Mluvit o domácím násilí není vůbec snadné – jak pro oběti samotné, tak pro případné přihlížející. Pomocnou ruku jim nabízí nová mobilní aplikace spolu s osvětovou kampaní, kterou zaštítily i mnohé známé osobnosti.

Mobilní aplikace Bright Sky vznikla s jasným cílem: nabídnout uživatelům z řad obětí domácího násilí i jejich blízkým všechny potřebné informace na jednom místě. Přímo v aplikaci najdou například dotazník pro posouzení bezpečnosti ve vztahu, jehož vyplnění nezabere víc než tři minuty, ale i databázi kontaktů na centra pomoci či ukázkové příklady situací klasifikovaných jako domácího násilí. Velmi nápomocná může být také unikátní funkce Můj deník pro zaznamenávání důkazů.

Mobilní aplikaci, jež vznikla ve spolupráci s britskou charitativní organizací Hestia, intenzivně podporuje Nadace Vodafone, která stála například u zrodu oblíbené aplikace Záchranka. Od 8. března, tedy symbolicky ku příležitosti Mezinárodního dne žen, pak Nadace Vodafone odstartovala kampaň s názvem Řekni to dál. Ta aplikaci Bright Sky zviditelňuje a snaží se ji zprostředkovat potřebným. Cílem je také rozšířit povědomí o tom, co všechno je možné považovat za domácí násilí, a že nabídnout pomoc je zcela normální. Kampaň zaštítily i mnohé známé osobnosti v čele s herečkou Ester Geislerovou. K podpoře se přidal také britský velvyslanec v Praze Nick Archer či influenceři Michal a David Vaníčkovi známí jako Dva tátové.

Aplikace je od letošního ledna ke stažení zdarma pro android i Apple.

Související články

Inspirace

Aplikace Záchranka nově pomáhá i na vodě

Inspirace

Nepanikař a nevypusť duši – stáhněte si aplikaci, která pomáhá

Inspirace

Zkuste tři vědecky potvrzené způsoby, jak být šťastnější

Inspirace

V Americe začal fungovat charitativní prodejní automat

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec