Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle Financial Times patří Brno mezi světovou špičku v integraci cizinců

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Brno získalo v polovině prosince odborné ocenění za svoji otevřenost v integraci cizinců. Jihomoravská metropole uspěla v konkurenci 124 měst a bodovala hned dvakrát, a to v integraci cizinců pracujících ve městě a v péči o investory. O ocenění rozhodli odborníci z prestižního média fDi Intelligence, který spadá pod Financial Times.

Město Brno se může pochlubit oceněním v kategorii Expat support, kde bylo spolu s Amsterdamem vyhodnoceno jako nejlepší v přístupu k integraci cizinců, a to především díky Brno Expat Centru. Toto centrum pomáhá zahraničním odborníkům a snaží se propojovat vysoce kvalifikované cizince, kteří svými zkušenostmi a znalostmi přispívají k mezinárodnímu rozvoji města. Centrum také poskytuje informační a konzultační služby či pořádá odborné vzdělávací akce a neformální setkání.

Brno dále uspělo v oblasti strategie péče o investory tzv. Aftercare strategy. „Jsem rád, že se právě v těchto oblastech Brno profilovalo jako nejlepší. V rámci internacionalizace města a při řešení aktuálních problémů spojených s nedostatkem pracovníků na českém trhu práce je již v této době nezbytné orientovat se také na hledání odborníků v zahraničí,“ doplnil náměstek primátora města Brna pro oblast Smart City Jaroslav Kacer.

Související články

Byznys

Soutěž ocenila odpovědné firmy v Česku za rok 2017

Byznys

Průměrná mzda překročila 30 tisíc korun. Nezaměstnanost klesá

Byznys

Pokles nezaměstnanosti v Česku pokračoval i v březnu

Byznys

Pro cizince v Česku bude uznávání odborné kvalifikace jednodušší

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Nová zbraň proti covidu. Lék pro astmatiky může pomoci v prvních dnech ochoření

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.