Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle Financial Times patří Brno mezi světovou špičku v integraci cizinců

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Brno získalo v polovině prosince odborné ocenění za svoji otevřenost v integraci cizinců. Jihomoravská metropole uspěla v konkurenci 124 měst a bodovala hned dvakrát, a to v integraci cizinců pracujících ve městě a v péči o investory. O ocenění rozhodli odborníci z prestižního média fDi Intelligence, který spadá pod Financial Times.

Město Brno se může pochlubit oceněním v kategorii Expat support, kde bylo spolu s Amsterdamem vyhodnoceno jako nejlepší v přístupu k integraci cizinců, a to především díky Brno Expat Centru. Toto centrum pomáhá zahraničním odborníkům a snaží se propojovat vysoce kvalifikované cizince, kteří svými zkušenostmi a znalostmi přispívají k mezinárodnímu rozvoji města. Centrum také poskytuje informační a konzultační služby či pořádá odborné vzdělávací akce a neformální setkání.

Brno dále uspělo v oblasti strategie péče o investory tzv. Aftercare strategy. „Jsem rád, že se právě v těchto oblastech Brno profilovalo jako nejlepší. V rámci internacionalizace města a při řešení aktuálních problémů spojených s nedostatkem pracovníků na českém trhu práce je již v této době nezbytné orientovat se také na hledání odborníků v zahraničí,“ doplnil náměstek primátora města Brna pro oblast Smart City Jaroslav Kacer.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…