Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podle amerického serveru se v Česku nejlépe žije v Brně

Brno v žebříčku obsadilo 46. místo mezi 143 celosvětovými městy a 18. mezi evropskými soupeři. Zdroj: Dollar Photo Club

Americký server Numbeo.com v nedávné době zveřejnil žebříček měst s nejvyšší kvalitou života, ve kterém vyzdvihl moravskou metropoli. Brno se podle žebříčku umístilo vysoko nad Prahou, Londýnem, Bruselem i New Yorkem a obsadilo 46. pozici. Z celkových 143 porovnávaných měst autoři článku nejlépe vyhodnotili australskou Canberru a Adelaide či švýcarský Curych.

Brno v žebříčku obsadilo 46. místo mezi 143 celosvětovými městy a 18. mezi evropskými soupeři. Moravská metropole autory studie ohromila především nízkými cenami zboží a potravin, levnou dopravou či velkou nabídkou služeb. Pozitivem, který autoři článku vyzdvihli, je fakt, že na rozdíl od mnoha světových i evropských měst brněnská hromadná doprava je dobře organizovaná a jezdí na čas. Další výhodou Brna je skvělá bezpečnostní situace či velká nabídka pracovních míst.

Pořadí v žebříčku autoři článku určovali podle sedmi kritérií, do nichž zahrnuli kupní sílu, bezpečnost, úroveň zdravotní péče, cenu nemovitostí, index spotřebitelských cen, čas strávený dopravou po městě i míru znečištění ovzduší. Na prvním místě se v žebříčku umístila Canberra v Austrálii, na druhém Adelaide opět z Austrálie a na třetím švýcarský Curych. Autoři článku doporučují také život v anglickém Edinburghu, německém Mnichově či novozélandském Wellingtonu.

Zdroj: Idnes.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.