Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Počty svateb lámou rekordy. Lidé dohánějí zrušené obřady z minulého roku

Ilustrační foto: Unsplash

Svatba v týdnu je pro mnohé páry jedinou možností, jak se vzít ještě letos v létě. Po odkladech způsobených pandemií covidu berou zavděk všemi volnými termíny a startují další růst sňatkovosti v naší zemi.

Loňská omezení přiměla páry přesunovat svatby z léta na podzim. V tu dobu však přišla druhá vlna. Čekání na obřad se tak ještě natáhlo a na jaře se situace znovu opakovala. Lidé proto v těchto měsících neváhají a berou se, kdy to jen jde. „Je odklon od pátečních a sobotních termínů, které jsou beznadějně plné. Snoubenci berou hodně zavděk i termíny, které jsou v týdnu, třeba v úterý, ve středu, ve čtvrtek,“ řekla České televizi svatební koordinátorka Světlana Ulrichová.

Vedle termínů, co máme řádné, jsou i mimořádné termíny, přidávali jsme,“ konstatuje nárůst zájmu tajemnice Úřadu městské části Praha 5 Kateřina Černá. Není divu, počet svateb posledních pět let setrvale rostl a minulý rok ubral možnost říct si své ano asi deseti tisícům párů.

Na svatbách a hostinách je potřeba dodržovat aktuální opatření. Ilustrační foto: Unsplash

Za dodržení opatření stanovených ministerstvem zdravotnictví se aktuálně může na jedné hostině sejít až tisíc lidí. V prostorech restaurací je možné také tančit a mít živou hudbu. Jestliže se svatebčané a hosté testovat nebo očkovat nechtějí, vstup do manželství může oslavit jen třicet lidí pohromadě.

Zdroje: Česká televize, Covid portál

Související články

Zaručeně zlepší den

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Země není jediná obyvatelná planeta – v Mléčné dráze jich může být až 300 milionů

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…