Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Poctiví podnikatelé mají své ocenění: projekt Český Goodwill rozdělí Oscary pro firmy

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, to je firemní Oscar v rámci projektu Český Goodwill. Jedná se přitom o firmy s velkým F, praktikující odpovědný a společnosti přínosný způsob podnikání včetně férového jednání se zaměstnanci. Do konce září můžete svým hlasem rozhodnout o Osobnosti Českého Goodwillu 2021 i vy.

Projekt Český Goodwill se snaží představit podnikatele jako nositele důležitých etických hodnot a morálních kvalit, ocenit jejich poctivou práci, odpovědný přístup a motivovat veřejnost k pozitivnímu myšlení v této oblasti. Zákulisí vzniku projektu poodhalila jeho zakladatelka Lenka Hlavatá: „Ocenění se zrodilo v roce 2012, kdy v České republice vrcholila ekonomická a morální krize. Chtěli jsme pomoci české veřejnosti uvědomit si, že poctiví podnikatelé a firmy působící v Česku jsou páteří ekonomiky a vzory, které jsou hodné následování.“

V aktuálně probíhajícím 9. ročníku se o titul uchází 60 finalistů. Do konce září můžete na stránkách projektu hlasovat pro firmu vašeho srdce a zvolit tak novou Osobnost roku 2021. Porota, ve které zasedne například šéfdirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR Václav Blahunek, světově proslulý fotograf Jadran Šetlík nebo rozhlasová reportérka Stanislava Dufková, pak rozhodne o vítězích v dalších čtyřech samostatných kategoriích (Tradice, Inovace, Partner, Made in CS).

Pomyslnou třešničkou na dortu celého projektu je existence elitního Klubu Partner Český Goodwill. Jeho posláním je zejména vzájemné sdílení know-how a podpora networkingu. Klub je otevřený pouze pro zvané firmy fungující na zásadách etického kodexu projektu Český Goodwill.

Související články

Zaručeně zlepší den

Děsivé dýně i bez vyřezávání. Kalifornská farma je pěstuje ve formách s obličeji

Česká zmrzlina slaví mezinárodní úspěch. V evropské soutěži obsadila druhé místo

Známe příčinou neurodegenerativních onemocnění. Zjištění přináší naději na léčbu

Šťastny ať jsou všechny bytosti. Odkaz manželů Tomášových je stále živý

Inspirativní rozhovor

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Přečtěte si rozhovor s Eliškou Vafkovou, zakladatelkou psího hospice Dejte nám šanci.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…