Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Poctiví podnikatelé mají své ocenění: projekt Český Goodwill rozdělí Oscary pro firmy

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, to je firemní Oscar v rámci projektu Český Goodwill. Jedná se přitom o firmy s velkým F, praktikující odpovědný a společnosti přínosný způsob podnikání včetně férového jednání se zaměstnanci. Do konce září můžete svým hlasem rozhodnout o Osobnosti Českého Goodwillu 2021 i vy.

Projekt Český Goodwill se snaží představit podnikatele jako nositele důležitých etických hodnot a morálních kvalit, ocenit jejich poctivou práci, odpovědný přístup a motivovat veřejnost k pozitivnímu myšlení v této oblasti. Zákulisí vzniku projektu poodhalila jeho zakladatelka Lenka Hlavatá: „Ocenění se zrodilo v roce 2012, kdy v České republice vrcholila ekonomická a morální krize. Chtěli jsme pomoci české veřejnosti uvědomit si, že poctiví podnikatelé a firmy působící v Česku jsou páteří ekonomiky a vzory, které jsou hodné následování.“

V aktuálně probíhajícím 9. ročníku se o titul uchází 60 finalistů. Do konce září můžete na stránkách projektu hlasovat pro firmu vašeho srdce a zvolit tak novou Osobnost roku 2021. Porota, ve které zasedne například šéfdirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR Václav Blahunek, světově proslulý fotograf Jadran Šetlík nebo rozhlasová reportérka Stanislava Dufková, pak rozhodne o vítězích v dalších čtyřech samostatných kategoriích (Tradice, Inovace, Partner, Made in CS).

Pomyslnou třešničkou na dortu celého projektu je existence elitního Klubu Partner Český Goodwill. Jeho posláním je zejména vzájemné sdílení know-how a podpora networkingu. Klub je otevřený pouze pro zvané firmy fungující na zásadách etického kodexu projektu Český Goodwill.

Související články

Zaručeně zlepší den

Operace na špičkové úrovni. Klinika chirurgie páteře v pražském Motole získala prestižní akreditaci

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Češi zachránili už stovky srnčat. Pomohly jim drony s termokamerou

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…