Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pocit štěstí je pro mladé lidi prioritou. Upřednostní jej i před prací

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Mladí lidé dnešní doby jsou sebevědomější a vědí, co chtějí, přičemž se nebojí si za tím jít. Poukazují na to výsledky nové celosvětové studie. Podle nich by většina mladých lidí odešla ze zaměstnání, pokud by zasahovalo do jejich osobního života. Jejich prioritou je šťastný život.

56 procent mladých lidí z generace Z a 55 procent mileniálů v průzkumu poradenské firmy Randstad uvedlo, že by opustili zaměstnání, které by příliš ovlivňovalo jejich osobní život. Přitom téměř polovina z nich by nepřijala nabídku práce ve společnosti, která neladí s jejich postoji k sociálním a environmentálním tématům. Dva z pěti lidí také uvedli, že by jim nevadilo mít nižší plat, pokud by to znamenalo, že prospívají blahu společnosti.

Získané údaje poukazují na to, že současná mladá generace vnímá hodnotu svého času, kterým nehodlá zbytečně mrhat. „Naše zjištění by měla u zaměstnavatelů zafungovat jako budíček. Probíhá přesun moci, protože lidé přehodnocují priority,“ uvedl v prohlášení Sander van’t Noordende, globální generální ředitel společnosti Randstad. „Mladí lidé chtějí do práce vnést celé své já, což se odráží v jejich odhodlání neslevit z osobních hodnot při výběru zaměstnavatele,“ dodal.

Autorský článek Gabriely Brázdové s využitím informací z Dazed

Související články

Zaručeně zlepší den

Býčci si vyhodí z kopýtka a jejich životy budou ušetřeny

Superhrdinové v reálném životě. Záchranáři začnou používat tryskové obleky

Dřív jsem květinám vůbec nerozuměl, říká zakladatel firmy Floracast, kde zalévají kytice do pryskyřice

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…