Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Po rodičovské zpátky k výzkumu. Grantový program pomáhá mladým vědkyním a vědcům z Brna

Zdroj fotografie: Freepik

Rychlejší a jednodušší návrat k vědecké kariéře umožňuje grant Career Restart, který se podařilo získat hned šesti vědkyním z různých pracovišť Masarykovy univerzity. Cílem grantu je pomoci mladým vědcům a vědkyním s návratem k výzkumu, například po rodičovské dovolené, stejně jako zvýšit jejich zastoupení na seniorských vědeckých pozicích.

O grant bylo možné žádat od října do listopadu 2020, realizace vybraných projektů pak začala se startem nového roku. „Masarykova univerzita bude usilovat o to, aby se tento formát podpory dlouhodobě etabloval mezi ostatní soutěže Grantové agentury a mohl být vyhlašován každý rok, protože umožňuje velmi potřebné a flexibilní financování mladým vědcům a vědkyním po přerušení kariéry,“ řekla o budoucnosti grantu Šárka Pospíšilová, prorektorka pro výzkum a doktorské studium.

Vědkyně, které grant získaly, se mohou spolehnout na financování ve výši 500 tisíc korun ročně, a to po dobu dvou let. „Grant je možné využít například na financování částečného úvazku při nebo po rodičovské dovolené, a tím získat prostor pro přípravu grantových aplikací do externích agentur,“ dodala Pospíšilová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu