Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plzeň se pyšnila Sluncem ve skle. Hostila totiž jedno z největších setkání minipivovarů na světě.

Slunce ve skle, to je název již sedmého ročníku setkání minipivovarů, které proběhlo 20. září v Plzni. Letošní ročník patřil k jedněm z největších na světě. Svou práci tady prezentovalo 73 nejmenších českých pivovarů a návštěvníci mohli ochutnat více než 200 druhů čepovaných piv.

V Plzni – Černicích se 20. září pilo pivo ve velkém. Na Pivovarském dvoře Purkmistr totiž proběhlo jedno z největších setkání minipivovarů na světě. V pořadí již sedmého ročníku akce s názvem Slunce ve skle se zúčastnilo 73 nejmenších českých pivovarů s ročním výstavem od 200 do 3000 hektolitrů, které prezentovalo 62 vystavovatelů nabízejících přes 200 druhů čepovaných piv a desítky druhů piv lahvových.

Nikde ve světě přitom takový počet malých pivovarů na počet obyvatel nenajdeme – Petr Míč z marketingu pivovaru Purkmistr uvedl, že se v České republice měsíčně otevírají tři až čtyři nové. Letošní stav přihlášených pivovarů je podle něj ale maximum, které jsou schopni prostorově a organizačně zvládnout.

Akci, jejímž cílem bylo mimo jiné seznámit veřejnost s produkty, které nejsou na trhu běžně dostupné, ozvláštnily zahraniční minipivovary, konkrétně pět německých, tři americké, dva britské, jeden slovenský a dokonce jeden vietnamský. Zpestřila ji také burza pivních suvenýrů nebo ukázka středověkého vaření 30 litrů piva v měděném kotli nad ohněm. Pořádající pivovar Purkmistr pak speciálně na tuto akci vyrobil patnáctistupňové nakuřované pivo s chutí uzené polévky.

Prestižní ekonomický deník Financial Times festival Slunce ve skle již loni zahrnul do pětice nejlepších evropských akcí tohoto druhu.

Zdroj: http://www.i60.cz/clanek_9262_v-plzni-bude-jedno-z-nejvetsich-setkani-minipivovaru-na-svete.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Dospívající, kteří prožijí pocit lásky, vyrůstají ve zdravé dospělé, zjistili vědci

Češi míří až ke hvězdám. Mají na oběžné dráze další malou družici

Loono radí, jaké preventivní prohlídky letos podstoupit

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…