Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plzeň se pyšnila Sluncem ve skle. Hostila totiž jedno z největších setkání minipivovarů na světě.

Slunce ve skle, to je název již sedmého ročníku setkání minipivovarů, které proběhlo 20. září v Plzni. Letošní ročník patřil k jedněm z největších na světě. Svou práci tady prezentovalo 73 nejmenších českých pivovarů a návštěvníci mohli ochutnat více než 200 druhů čepovaných piv.

V Plzni – Černicích se 20. září pilo pivo ve velkém. Na Pivovarském dvoře Purkmistr totiž proběhlo jedno z největších setkání minipivovarů na světě. V pořadí již sedmého ročníku akce s názvem Slunce ve skle se zúčastnilo 73 nejmenších českých pivovarů s ročním výstavem od 200 do 3000 hektolitrů, které prezentovalo 62 vystavovatelů nabízejících přes 200 druhů čepovaných piv a desítky druhů piv lahvových.

Nikde ve světě přitom takový počet malých pivovarů na počet obyvatel nenajdeme – Petr Míč z marketingu pivovaru Purkmistr uvedl, že se v České republice měsíčně otevírají tři až čtyři nové. Letošní stav přihlášených pivovarů je podle něj ale maximum, které jsou schopni prostorově a organizačně zvládnout.

Akci, jejímž cílem bylo mimo jiné seznámit veřejnost s produkty, které nejsou na trhu běžně dostupné, ozvláštnily zahraniční minipivovary, konkrétně pět německých, tři americké, dva britské, jeden slovenský a dokonce jeden vietnamský. Zpestřila ji také burza pivních suvenýrů nebo ukázka středověkého vaření 30 litrů piva v měděném kotli nad ohněm. Pořádající pivovar Purkmistr pak speciálně na tuto akci vyrobil patnáctistupňové nakuřované pivo s chutí uzené polévky.

Prestižní ekonomický deník Financial Times festival Slunce ve skle již loni zahrnul do pětice nejlepších evropských akcí tohoto druhu.

Zdroj: http://www.i60.cz/clanek_9262_v-plzni-bude-jedno-z-nejvetsich-setkani-minipivovaru-na-svete.html

Související články

Společnost

Pitím piva proti infekcím

Inspirace

Češi vybudovali pivovar v Zambii. Pivo vaří z kukuřice

Byznys

Ani kapka nazmar – český pivovar poprvé uvařil pivo z recyklované vody

Byznys

Česko je chmelová velmoc. Úroda bude větší než loni.

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.