Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Plavat i létat se zvířaty. Novinka z Brna slibuje neskutečné zážitky

Zdroj fotografie: Pexels.com

Zažít neuvěřitelný zážitek a přitom nemuset vytáhnout paty z Brna nyní umožňuje svým návštěvníků místní zoo. Díky nové expozici Virtuální expedice, která byla otevřená pro veřejnost 21. ledna, je možné zažít potápění ke korálovým útesům i procházku s polárními liškami.

Vychutnat si zážitek z Virtuální expedice je velmi jednoduché. Návštěvníci se posadí na křeslo, nasadí si speciální brýle a ocitnou se rovnou mezi zvířaty. V letošním roce budou ke zhlédnutí celkem čtyři filmy, aktuálně je to cesta kolem světa a výlet do severských krajin. V budoucnu pak přibyde potopení pod mořskou hladinu a návštěva tropů. „Naším cílem není jen ukázat, jak to vypadá jinde ve světe. Rádi bychom v lidech vyvolali zájem o přírodu, její rozmanitost, a především o ochranu ohrožených druhů,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

V Česku a celé střední Evropě je expozice založená na virtuální realitě ojedinělou, podobné projekty jsou ale k vidění například ve Francii, USA nebo Číně. „Chceme vyjít vstříc těm, kteří nemají zájem chodit do zoo kvůli tomu, že jsou zvířata ve výbězích a nemají možnost trávit celý den například na otevřených pláních či v deštném pralese. Ve Virtuální expedici nejsou žádné hranice a lidé se mohou pomyslně dostat do bezprostřední blízkosti rozmanitých živočichů po celém světě, a navíc v úchvatných prostředích,“ doplnil Hovorka. Unikátní projekt je možné navštívit na Radnické ulici 6 vždy od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.