Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pět set sousedů poobědvalo v Americe u jednoho stolu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Láska prochází žaludkem a jídlo je bezesporu dobrým prostředkem k utužování vztahů. Třeba těch sousedských. V podobné duchu se uskutečnila komunitní akce v americkém městě Akron, kde společně poobědvalo pět set sousedů. U jednoho stolu.

Organizátoři ještě před samotnou akcí sbírali sousedské recepty. V každé z dvaadvaceti místních čtvrtí poprosili rodinu o jejich oblíbený recept. Všechny poté nechali natisknout na talíře, na nichž se onoho říjnového dne obědvalo. Každý, kdo přišel, si mohl talíř s natištěným receptem odnést domů. Šlo o další krok, jak díky akci spojit obyvatele různých čtvrtí.

Samotný oběd se uskutečnil v jednu říjnovou neděli v centru města. Pět set stop dlouhý stůl vznikl složením z šestatřiceti menších stolů. Stolovalo se na silnici, kam byl v daný den zakázán vjezd vozidlům. Od příštího roku bude silnice uzavřena trvale, událost tak chtěla podnítit nápady, jak silnici v budoucnu využívat.

Pořadatelé vytvořili unikátní místo pro setkání občanů a sdílení jejich příběhů. Podněty na potenciální využití silnice mohou nadále šířit díky internetové stránce určené k tomuto účelu. Iniciátorem celé akce je umělec Hunter Franks, který se snaží měnit veřejná prostranství v místa setkávání a pozitivní sousedské komunikace.

Související články

Z domova

Sousedské vztahy jsou důležité, v Česku vznikají iniciativy na jejich podporu

Byznys

Nadace podpořila projekty zaměřené na sousedské komunity

Společnost

Vzniká aplikace, která má za cíl zmírnit trápení po rozchodu

Společnost

Robot dokáže spojovat lidi a najít lásku

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory