Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Pes, kterého majitelé odložili, protože se báli, že je gay, má nové majitele

Zdroj: se svolením dog_rates

Fezco se stal smutným hrdinou zpráv napříč USA poté, co jej majitelé odložili do útulku kvůli podezření, že je gay. Radostná zpráva o tom, že našel nové páníčky, pak potěšila čtenáře na obou stranách Atlantiku. Adoptoval jej Steve Nichols se svým mužem Johnem Winnem.

Pětiletý černý pes skončil v útulku v Albemarle v Severní Karolíně, protože se jeho majitelům nelíbilo, že naskakoval na jiného psa. Běžné chování, které nemusí mít sexuální charakter a značí hravost, nadšení nebo dominanci, si vyložili jako příznak homosexuální orientace a svého miláčka se zbavili.

Celostátní zveřejnění této ignorance a krutosti ke zvířeti spustilo vlnu solidarity s útulkem, který se o Fezca staral, a přivedlo k němu také nové majitele. Steve Nichols a jeho muž John Winn se rozhodli, že se psa ujmou. „Za 33 let, co jsme spolu, jsme se oba setkali s neznalostí, fanatismem a úzkoprsostí. Málokdy jsme s tím mohli něco dělat, ale rozhodli jsme se, že v tomto případě něco udělat můžeme, a tak jsme jednali,“ popsal okolnosti adopce pro USA Today Nichols.

Fezco s pracovnicemi záchranné stanice Greater Charlotte SPCA. Foto: Útulek Stanly County

Do několik desítek mil vzdáleného útulku si proto pro psa zajeli a poté jej zavezli na veterinární kliniku, kde byl prohlédnut a podstoupil odstranění vlasovců i kastraci. „V posledních pár dnech jsme si uvědomili, že lidé opravdu touží po příbězích s hrdiny a šťastnými konci. Tohle je jeden z nich. Hrdinové však nejsme my, ale ty paní v útulku, které jeho majitele přemluvily, ať jim psa nechá místo toho, aby jej utratil, a také lidé v místní záchranné stanici, kteří zaplatili většinu výdajů za veterinu a zorganizovali jeho předání. S těmito situacemi se potkávají každý den,“ připomíná Nichols důležitost práce zaměstnanců útulků.

Pár psa následně přejmenoval na Oscara jako poctu spisovateli Oscaru Wildeovi, který byl jedním z nejznámějších gayů v historii. Nyní už pobíhá po zahradě spolu s křížencem čivavy a teriéra Harrym, kterého Nichols s Winnem adoptovali před 10 lety.

Zdroj: Charlotte Observer, USA Today

Související články

Zaručeně zlepší den

Lovci monster podnikli hon na bájnou příšeru. Byli úspěšní?

V Americe mohou nově gayové a bisexuálové darovat krev

K prodloužení života podle vědců stačí provést osm změn

Nebojte se náročných rozhovorů a řada dalších podzimních (nejen) psychologických webinářů

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Sníte o tom koupit si dodávku a projet s ní svět, ale nevíte, jak na to? Co je potřeba? Kde začít?…