Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Penny z každé jízdy pomáhá mladistvým

Revoluční projekt se rozjíždí v jedné z nejvytíženějších metropolí světa. Londýn je zahlcen cestujícími od rána do večera. Nyní má každý, kdo využije služeb veřejné hromadné dopravy, šanci odvádět jednu penny z každé jízdy do společného fondu, který pomáhá mladistvým žijícím v britském hlavním městě. Organizátoři projektu doufají, že se jim podaří přesvědčit na sto tisíc Londýňanů, kteří mohou pomoci vybrat přes milion liber.

Penny z každé jízdy může změnit život a pomoci mladým lidem. Jedním ze způsobů je usnadnění hledání nového zaměstnání. Od dubna roku 2013 našlo skrze tento projekt, dle deníku Evening Standard, práci minimálně 440 osob. Někteří jedinci jsou dnes již zaměstnáni například u společnosti Goldman Sachs, která na projekt aktivně přispívá a poskytuje těžko dostupné informace mládeži.

Do projektu se mohou zapojit lidé nejenom v metru nebo autobusech, malé příspěvky mohou být odváděny také v kavárnách či restauracích, kterých se do programu zapojuje čím dál tím více. Vybrané fondy poputují na pomoc například do škol a školicích středisek. Patnácti až dvaceti pěti letí lidé mohou získat za dobu sedmi týdnu odbornou kvalifikaci ve fyzice. Naopak žáci základní školy (John Burns Primary School) se budou podílet na výstavbě relaxační zahrady přiléhající k domu pro seniory. Zakládají se také různé kluby, které pomáhají zlepšit matematické znalosti a další dovednosti lidem, kteří již opustili budovy škol.

Všechny tyto aktivity jsou zaměřeny především na rozvoj komunit, které jsou základem spokojeného a úspěšného života. Londýňané mají tak jedinečnou šanci si při každém zakoupení kávy či nástupu na metro vzájemně pomoci a zasadit se tak o férovější a šťastnější život v jedné z nejvytíženějších metropolí světa.

Londýnské metro jezdí někdy i po dvou minutách, a přesto je pokaždé v ranní i večerní špičce napěchované k prasknutí a obvykle nabírá nelichotivá zpoždění. Není tedy pochyb, že se plánovaný cíl organizátorů vybrat miliony liber dost možná vyplní.

 

 

Gabriela Dittrichová, redaktorka Pozitivních zpráv v Británii

Související články

Byznys

Londýn spouští nonstop metro

Inspirace

Nová mapa londýnského metra pomůže cestujícím s klaustrofobií

Inspirace

Praha má pátou nejlepší MHD na světě

Inspirace

Cestující v londýnském metru si mohou číst povídky z automatu

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.