Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Oslavte Giving Tuesday – smysluplný protipól k Black Friday

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: archiv Giving Tuesday

Slevy křičící na nás z každého rohu ještě před zahájením vánočního šílenství. To je Black Friday. Akce, díky které můžete na jednu stranu ušetřit, na stranu druhou vede i ke zbytečným nákupům. Co raději místo nakupování něco darovat?

Odolali jste uplynulému Black Friday a máte v peněžence či na účtu pár přebytečných stovek? Anebo jen pár hodin volného času? Věnujte je smysluplné věci! Giving Tuesday, který letos připadá na úterý 27. listopadu, nabízí spoustu možných cest. Je jen na vás, zda si mezi spoustou výzev vyberete pomoc neziskové organizaci či jednotlivci, zda věnujete čas či peníze nebo zda chcete pomoc primárně ve svém okolí. A funguje to i naopak – na stránkách najdete totiž i ty výzvy, které samy nějakou pomoc nabízejí.

U nás se Giving Tuesday oslavující chuť pomáhat uskutečnil poprvé v roce 2016. Loni Češi pomohli částkou převyšující 7 milionů korun. O akci se jako o největším svátku dárcovství nemluví náhodou, loňský objem darů po celém světě dosáhl 274 milionů dolarů.

Související články

Inspirace

Počet Čechů přispívajících na dobrou věc opět vzrostl

Inspirace

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

Byznys

V roce 2016 lidé skrz darujme.cz poslali neziskovkám přes 28 milionů

Inspirace

Sbírka Koláč pro hospic vynesla téměř půl milionu korun

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.