Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Originální hadříky seženete on-line a za pár kaček. Internetový sekáč míří do Česka

Ilustrační foto: Freepik

Máte rádi ten pocit jedinečnosti, když si na sebe můžete obléct něco, co nenosí každý? Kromě udržitelnosti se jedná o další z důvodů, proč věci z druhé ruky nabývají na oblibě. Second handový rozmach v Česku podpořil třeba známý řetězec Genesis nebo portál Vinted. Nyní se českým zákazníkům otevírají i pomyslné brány švédského internetového „sekáče“ Sellpy.

Firma, kterou vlastní oděvní řetězec H&M, předpokládá, že zájem o udržitelnou módu i nadále poroste. Zákazníkům se proto snaží cestu k originálním kouskům co nejvíce usnadnit. Postará se o celý prodejní proces, který zahrnuje vyzvednutí zboží přímo u prodejců doma, fotografování a následný prodej včetně zajištění dopravy. Kromě Švédska funguje i v Německu, Rakousku a Nizozemsku.

Každý zakoupený použitý oděv šetří zdroje naší planety. Poptávka na našich nových trzích rychle roste,“ uvedl ředitel pro expanzi společnosti Sellpy Gustav Wessman. Nákupy v tomto internetovém obchodě si tak brzy vyzkouší i lidé z Česka, Slovenska, Dánska, Belgie, Chorvatska, Francie, Maďarska, Španělska a dalších zemí Evropy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …