Originální český start-up umožňuje pronájem včelích úlů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Chtěli byste mít svůj vlastní, zaručeně pravý, kvalitní, český med bez obsahu antibiotik pro vlastní spotřebu, ale i jako originální dárek? Tato otázka vyskočí na uživatele webu BeeHousing. Podle ohlasů lze soudit, že řada lidí na ni odpovídá kladně.

Přijde vám představa pronájmu včelího úlu přinejmenším trochu zvláštní? Myšlenka to rozhodně netradiční je, ukazuje se však, že hlavně v pozitivním smyslu. Službu mohou využít – a také využívají – různí lidé z různých důvodů. Často jde právě o lidi, kteří by rádi měli vlastní včelstvo či med, ovšem situace jim to nedovoluje. Využívají ho ale také firmy, které skrze něj získávají originální produkt, a zároveň podporují dobrou věc.

Projekt zajišťuje veškerý chov včel díky odbornému včelmistrovi, který se o úly pod neustálým on-line dohledem stará. Zájemci si úl mohou pronajmout na libovolnou dobu a bez práce si užít výsledný produkt. Zároveň se ale v případě zájmu mohou na chovu sami podílet nebo se na včely přijet alespoň podívat.

Prioritou BeeHousing je vytvářet kvalitní produkty a starat se o včely správně. Jako léčivo proto nevyužívají antibiotika, med neředí a společně s dalšími produkty ho vytvářejí pouze z přírodních zdrojů. Uživatelé navíc podporují rozvoj včely medonosné v přírodě.

Projekt nabízí k pronájmu různé úly, které se liší typem medu nebo umístěním, a to za cenu 390 až 959 korun měsíčně. Úly lze také personalizovat – nechat ho natřít libovolnou barvou, případně i opatřit textem či logem. Veškeré aktivity od výběru pronájmu až po sledování úlu probíhají primárně přes aplikaci.

Související články

Inspirace

Školáci v Krkonoších pomáhali zachraňovat vzácné rostliny

Inspirace

V květnu vyrazí lidé z celé republiky do práce na kole

Inspirace

Nová iniciativa nabízí možnost věnovat Dárky přírodě

Nezařazené

Pražský dopravní podnik spouští zkušební provoz cyklobusů

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura