Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Originální český start-up umožňuje pronájem včelích úlů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Chtěli byste mít svůj vlastní, zaručeně pravý, kvalitní, český med bez obsahu antibiotik pro vlastní spotřebu, ale i jako originální dárek? Tato otázka vyskočí na uživatele webu BeeHousing. Podle ohlasů lze soudit, že řada lidí na ni odpovídá kladně.

Přijde vám představa pronájmu včelího úlu přinejmenším trochu zvláštní? Myšlenka to rozhodně netradiční je, ukazuje se však, že hlavně v pozitivním smyslu. Službu mohou využít – a také využívají – různí lidé z různých důvodů. Často jde právě o lidi, kteří by rádi měli vlastní včelstvo či med, ovšem situace jim to nedovoluje. Využívají ho ale také firmy, které skrze něj získávají originální produkt, a zároveň podporují dobrou věc.

Projekt zajišťuje veškerý chov včel díky odbornému včelmistrovi, který se o úly pod neustálým on-line dohledem stará. Zájemci si úl mohou pronajmout na libovolnou dobu a bez práce si užít výsledný produkt. Zároveň se ale v případě zájmu mohou na chovu sami podílet nebo se na včely přijet alespoň podívat.

Prioritou BeeHousing je vytvářet kvalitní produkty a starat se o včely správně. Jako léčivo proto nevyužívají antibiotika, med neředí a společně s dalšími produkty ho vytvářejí pouze z přírodních zdrojů. Uživatelé navíc podporují rozvoj včely medonosné v přírodě.

Projekt nabízí k pronájmu různé úly, které se liší typem medu nebo umístěním, a to za cenu 390 až 959 korun měsíčně. Úly lze také personalizovat – nechat ho natřít libovolnou barvou, případně i opatřit textem či logem. Veškeré aktivity od výběru pronájmu až po sledování úlu probíhají primárně přes aplikaci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Děsivé dýně i bez vyřezávání. Kalifornská farma je pěstuje ve formách s obličeji

Česká zmrzlina slaví mezinárodní úspěch. V evropské soutěži obsadila druhé místo

Známe příčinou neurodegenerativních onemocnění. Zjištění přináší naději na léčbu

Šťastny ať jsou všechny bytosti. Odkaz manželů Tomášových je stále živý

Inspirativní rozhovor

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Mění životy starých, opuštěných či hendikepovaných psů.

Přečtěte si rozhovor s Eliškou Vafkovou, zakladatelkou psího hospice Dejte nám šanci.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…