Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Organizace Tamjdem láká na podzimní dobrovolnické víkendy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollar Photo Club

Chtěli byste na vlastní kůži vyzkoušet dobrovolnickou činnost? Zkuste si roli dobrovolníka alespoň na víkend. A nač otálet? Rovnou si vyberte některou ze zajímavé nabídky podzimních víkendovek.

S rolí dobrovolníka v neziskové organizaci má zkušenost každý osmý Čech. Jenže v dlouhodobé či pravidelné dobrovolnické činnosti brání řadě lidem závazky, ostatní pro ni zas nemusejí mít dostatek odvahy. Tyto překážky pomáhají překonat tzv. víkendovky – dobrovolnické projekty trvající právě jeden víkend.

Nezisková organizace Tamjdem, která za těmito aktivitami stojí, před pár dny zveřejnila nabídku víkendovek na letošní podzim. A ta je více než pestrá. Už tento víkend se konají první dvě z celkového počtu devíti podzimních akcí.

Jednou z nich je Jičín, město pohádky, jenž nabídne dobrovolníkům pohled do zákulisí tradičního pohádkového festivalu. Odměnou za pomoc jim bude nejen dobrý pocit, ale navíc taky možnost vstupu na vybrané představení nebo výlet parním vlakem. No, nezní to lákavě?

A lákavé jsou i další dobrovolnické víkendy, které organizace chystá. Jeden z nich zavede dobrovolníky na hrad Pirkštejn, který si v současnosti pronajímá Ondřej Kobza. Účastníci zde pomohou se zahradnickými pracemi i úklidem celého objektu, volný čas jim zpříjemní například večerní koncert slovenské kapely Tornado Lue.

Další víkendy z podzimní nabídky zvou zájemce do tábornické osady, střediska ekologické výchovy nebo turistického informačního centra s komunitním přesahem. Každý účastník víkendovky musí samozřejmě splňovat pár podmínek. Těmi hlavními je věk nad osmnáct let a zaplacení účastnického poplatku, který většinou činí 250 korun. Na oplátku je zajištěno ubytování, strava, připojištění a zpravidla i doprava.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.