Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Opožděný Ježíšek pro zvířata z brněnské zoo. Smlsnou si na neprodaných vánočních stromcích

Zdroj fotografie: Zoo Brno

Vánoční stromky jsou doslova k sežrání. Své o tom ví zvířecí osazenstvo brněnské zoologické zahrady, kterému tato sváteční zeleň přistála na jídelním stole.

Zoologická zahrada Brno získala 650 kusů stromů přímo od jejich prodejců. V drtivé většině se jedná o jedle, které doplňuje i několik borovic. „Tento počet stromků nám vydrží dva až tři měsíce. Určitě do konce února, bude záležet na aktuální spotřebě. V březnu už začneme jezdit na vrbu a následně na další listnaté stromy, tak budeme postupně přecházet na ně,“ uvedl pro Pozitivní zprávy tiskový mluvčí brněnské zoo Michal Vaňáč.

Los už ví, jak chutnají Vánoce. Zdroj: Pixabay

A komu ošetřovatelé vánoční stromky servírují? Pochutnávají si na nich třeba žirafy síťované, losi evropští, takini indičtí, wapiti sibiřští nebo jeleni milu. Část zeleně najde využití také jako dekorace do expozice v pavilonu Exotárium, a to především v ptačích voliérách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.