Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Omalovánky pro dospělé zaujaly celý svět. Kvůli vysoké poptávce je teď nedostatek pastelek

1 minuta radosti
Zdroj: StockSnap.io

Možná jste si všimli, že v posledním roce zažily boom tzv. omalovánky pro dospělé. Jako antistresovou aktivitu je inzerují téměř v každém papírnictví a omalovánky se tak stávají „must have“ každého vysokoškolského studenta i pracujícího. Jak zásadně ovlivnila poptávka po omalovánkách pro dospělé trh, popsal nedávno britský list The Independent. Obliba omalovánek prý vedla až ke globálnímu nedostatku pastelek, přičemž světoví producenti těchto barevných tužek mají momentálně potíže s naplňováním skladů.

Například jeden z největších výrobců dřevěných pastelek společnost Faber-Castell musela ve své továrně posílit provoz, jelikož zaznamenala dvojnásobnou poptávku po pastelkách. Podobný problém zaregistrovala i českobudějovická společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Na tuzemském trhu mají největší úspěch české Antistresové omalovánky pro dospělé od autorek Jolany Daňkové a Lenky Tréglové, jež dokonce vedly žebříček nejprodávanějších knih.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…