Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Odhalte taje pražské architektury i bez průvodce. Projekt Mapamátky vás vyláká do ulic

Zdroj fotografií: Freepik, Facebook Mapamátky

Toužíte poznávat Prahu, ale organizované skupinky turistů s průvodcem nejsou nic pro vás? Nový projekt Mapamátky nabízí čtyři trasy napříč metropolí, které propojují příjemnou procházku se vzděláváním v oblasti architektury.

Projekt Mapamátky je reakcí na protipandemická opatření, jež omezila všechny volnočasové aktivity. Jeho cílem je popularizovat pražskou architekturu a prezentovat ji lidem zábavnou formou, která je zároveň obohatí o nové vědomosti. Ruku k dílu přitom přiložily i další iniciativy, jako je Architektura489, Prázdné domy nebo Filmed in Prague.

Vydejte se po stopách českých spisovatelů a přečtěte si něco o domech, kde vyrůstali, žili a tvořili.

A jak to funguje? Na webových stránkách projektu vás čeká výběr ze čtyř tras – Brutalitní, Filmové, Literární a Prázdné. U každé je uvedena doba trvání i počet zastávek. Nechybí ani mapa s vyznačenými místy, kterou si můžete stáhnout do chytrého telefonu. Pak už stačí jen vyrazit na procházku zimní Prahou a nechat se překvapovat zajímavostmi o opuštěných budovách i významných umělcích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.