Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Od července dojde v Evropě ke zlevnění datového roamingu i volání

Od začátku července se lidé v Evropě dočkají snížení cen u datového roamingu, volání i SMS zpráv. Používání mobilních telefonů k vyhledávání informací na internetu, e-mailové komunikaci, zasílání zpráv a telefonování vyjde jejich vlastníky při cestování v zahraničí podstatně levněji než dosud. Za těmito změnami stojí Evropský parlament, který přijal legislativu určující maximální cenové limity pro jednotlivé služby.

V zemích EU se tak maximální cena za stažení jednoho megabytu dat sníží na 0,20 euro (zhruba 5,50 Kč) ze současných 0,45 euro. Odchozí hovor zlevní asi o pětinu, tj. na 0,19 euro za minutu a jedna SMS nepřesáhne 0,06 euro, což je snížení o čtvrtinu. Uvedené limity nezahrnují výši DPH jednotlivých členských států.

Z českých mobilních operátorů na tuto situaci již zareagoval T-Mobile, který od poloviny června zlevnil ceny roamingového volání v zemích EU o 16 procent. Ke stejnému kroku od července přistoupí také Vodafone.

Podle eurokomisařky pro digitální technologie Nelie Kroesové není důvod, proč za roaming vzhledem k jednotnému trhu platit. Doufá, že podle dohody budou tyto poplatky do konce roku úplně zrušeny. Od roku 2007 podnikla EU kroky, které vedly ke snížení poplatků za roamingové služby o 80 až 90 procent.

Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/?p=013000_d&article[id]=62413360

Související články

Zaručeně zlepší den

Marihuana může zachránit životy zvířat. V Kolumbii s ní léčí mazlíčky

Domácí výroba i netradiční příchutě. Kam v Česku na nejlepší zmrzlinu?

Účty za energie v Evropě rostou: Co dělají ostatní země, aby je lidem pomohly zaplatit?

Tvář páníčka ovlivňuje náladu psů

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…