Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Očkování bez překážek. Aplikace brněnských studentů mapuje bezbariérová vakcinační místa

Ilustrační foto: Freepik

Lidé se sníženou pohyblivostí se mohou spolehnout na internetovou aplikaci Covid bez bariér, která na interaktivní mapě nabízí vakcinační a testovací místa s bezbariérovým přístupem. Stojí za ní dva studenti Fakulty informačních technologií z Vysokého učení technického v Brně.

Očkování je třeba dostat mezi co nejvíce lidí. Aplikací, které se věnují datům souvisejících s pandemií, je celá řada, ale při jejich průzkumu jsme si všimli, že žádná z nich neumožňuje přímo zobrazit místa s přístupem pro handicapované,“ popisuje jeden z autorů Josef Kolář, jak nápad vznikl. Funkce i název studenti konzultovali s komunitou vozíčkářů, jejíž potřeby aplikace reflektuje.

Mapa je interaktivní a dostupná i v angličtině. Foto: se svolením VUT

Interaktivní mapa zobrazuje konkrétní pozice bezbariérových testovacích a očkovacích míst. U každého je možné zobrazit detail, který obsahuje adresu, poskytované služby a reference na detailní informace ve státních aplikacích. Filtrování umožňuje zvolit si pouze test nebo jen očkování. Vyhledávat lze podle geografické pozice uživatele nebo zadané adresy, a to i v angličtině. V současné době aplikaci využívají desítky lidí.

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…