Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ochranáři spolu s dětmi probouzejí krkonošské louky

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: krnap.cz

Příroda se pomalu ale jistě probouzí ze zimního spánku. V Krkonoších se rozhodli jí ono probouzení trochu ulehčit. Do pomoci spočívající především v hrabání staré trávy se zapojilo 470 dětí.

Hrabání, odstraňování napadaných větví a náletů dřevin je pro přírodu zjara důležité. Aktivitu provádí Krkonošský národní park společně s žáky základních a středních škol už roky a výsledky dokazují, že ve vybraných lokalitách roste počet ohrožených rostlin. Součástí programu pro děti jsou také hry na téma jarní květeny v rámci ekologické výchovy.

Díky odstranění tzv. stařiny, tedy loňské trávy, získají světlo a prostor ty rostlinné druhy, které jsou konkurenčně méně schopné, zároveň však často chráněné. V případě krkonošských lokalit se jedná zejména o významný výskyt vstavačovitých rostlin či šafránu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.