Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Obyvatele Brna nově o krizových situacích informuje aplikace Záchranka

Zdroj fotografie: Freepik

Pokud v Brně nastane nějaká krizová situace, například dojde ke znečištění pitné vody, obyvatelé města se o tom nyní dozví velice rychle a jednoduše. Brno se totiž přidalo k Praze a Plzni a spojilo síly s aplikací Záchranka. Každý, kdo má aplikaci ve svém chytrém telefonu, tak může dostávat varovná hlášení formou upozornění.

Spojení s aplikací je dalším prvkem v rámci smart cities. Jde o možnost jak jednoduše a efektivně varovat obyvatele Brna před událostmi, které by mohly způsobit újmu na jejich zdraví. „Chytrý telefon má dnes v kapse téměř každý, pokud v něm bude mít navíc i aplikaci Záchranka s aktivovanou volbou varovných upozornění z Brna, dozví se o krizové situaci bezprostředně poté, co se stane. Informaci zadá po dohodě s integrovaným záchranným systémem do aplikace pracovník krizového řízení přímo na magistrátu,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.

V aplikaci je potřeba nastavit Brno jako sledovaný region. Po přihlášení do systému varování stačí spustit aplikaci a v sekci „Informace“ u varovných upozornění město nastavit. „Apelujeme na uživatele, aby také prověřili, že mají pro případ tísňového volání v aplikaci vyplněny veškeré údaje v osobním profilu. Určitě se uživatelé nemusejí bát, že otevřením aplikace dochází ke kontaktování záchranářů. K tomu slouží tísňové tlačítko, které je třeba držet pět vteřin,“ vysvětluje autor aplikace Filip Maleňák. Aplikace samotná nedávno pokořila první milion v počtu svých uživatelů, o úspěchu si můžete přečíst v našem dalším článku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.