Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Obyvatele Brna nově o krizových situacích informuje aplikace Záchranka

Zdroj fotografie: Freepik

Pokud v Brně nastane nějaká krizová situace, například dojde ke znečištění pitné vody, obyvatelé města se o tom nyní dozví velice rychle a jednoduše. Brno se totiž přidalo k Praze a Plzni a spojilo síly s aplikací Záchranka. Každý, kdo má aplikaci ve svém chytrém telefonu, tak může dostávat varovná hlášení formou upozornění.

Spojení s aplikací je dalším prvkem v rámci smart cities. Jde o možnost jak jednoduše a efektivně varovat obyvatele Brna před událostmi, které by mohly způsobit újmu na jejich zdraví. „Chytrý telefon má dnes v kapse téměř každý, pokud v něm bude mít navíc i aplikaci Záchranka s aktivovanou volbou varovných upozornění z Brna, dozví se o krizové situaci bezprostředně poté, co se stane. Informaci zadá po dohodě s integrovaným záchranným systémem do aplikace pracovník krizového řízení přímo na magistrátu,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.

V aplikaci je potřeba nastavit Brno jako sledovaný region. Po přihlášení do systému varování stačí spustit aplikaci a v sekci „Informace“ u varovných upozornění město nastavit. „Apelujeme na uživatele, aby také prověřili, že mají pro případ tísňového volání v aplikaci vyplněny veškeré údaje v osobním profilu. Určitě se uživatelé nemusejí bát, že otevřením aplikace dochází ke kontaktování záchranářů. K tomu slouží tísňové tlačítko, které je třeba držet pět vteřin,“ vysvětluje autor aplikace Filip Maleňák. Aplikace samotná nedávno pokořila první milion v počtu svých uživatelů, o úspěchu si můžete přečíst v našem dalším článku.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.