Pokud v Brně nastane nějaká krizová situace, například dojde ke znečištění pitné vody, obyvatelé města se o tom nyní dozví velice rychle a jednoduše. Brno se totiž přidalo k Praze a Plzni a spojilo síly s aplikací Záchranka. Každý, kdo má aplikaci ve svém chytrém telefonu, tak může dostávat varovná hlášení formou upozornění.
Spojení s aplikací je dalším prvkem v rámci smart cities. Jde o možnost jak jednoduše a efektivně varovat obyvatele Brna před událostmi, které by mohly způsobit újmu na jejich zdraví. „Chytrý telefon má dnes v kapse téměř každý, pokud v něm bude mít navíc i aplikaci Záchranka s aktivovanou volbou varovných upozornění z Brna, dozví se o krizové situaci bezprostředně poté, co se stane. Informaci zadá po dohodě s integrovaným záchranným systémem do aplikace pracovník krizového řízení přímo na magistrátu,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.
V aplikaci je potřeba nastavit Brno jako sledovaný region. Po přihlášení do systému varování stačí spustit aplikaci a v sekci „Informace“ u varovných upozornění město nastavit. „Apelujeme na uživatele, aby také prověřili, že mají pro případ tísňového volání v aplikaci vyplněny veškeré údaje v osobním profilu. Určitě se uživatelé nemusejí bát, že otevřením aplikace dochází ke kontaktování záchranářů. K tomu slouží tísňové tlačítko, které je třeba držet pět vteřin,“ vysvětluje autor aplikace Filip Maleňák. Aplikace samotná nedávno pokořila první milion v počtu svých uživatelů, o úspěchu si můžete přečíst v našem dalším článku.
Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?
Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…