Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikaci Záchranka používá už milion uživatelů. Nyní míří do Maďarska

Zdroj fotografií: Aplikace Záchranka

Magickou milionovou hranici pokořila aplikace Záchranka zhruba v půli července. Pro tvůrce projektu se však rozhodně nejednalo o cílovou pásku. Naopak – míří do další evropské země.

Oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, včetně horské a vodní záchranné služby, s výstižným názvem Záchranka, má už milion uživatelů. Tohoto milníku dosáhla po třech a půl letech od prvního spuštění. Každý den ji využije asi 50 lidí v nouzi a kromě odeslání podrobných informací o volajícím, které následně usnadní práci dispečerům, se také umí přizpůsobit různým indispozicím. Mohou ji tak používat i nevidomí a neslyšící. Další důležitou funkcí aplikace je interaktivní edukace první pomoci, kterou využívají jak jednotliví uživatelé, tak i organizace, které první pomoc vyučují.

V současné době aplikace funguje na území České republiky, Rakouska a také na slovenských horách. Letos na podzim však rozšíří své pole působnosti o Maďarsko, a tak se potenciální okruh uživatelů rozšíří na 34 milionů. V nezapojených zemích funguje aplikace omezeně – po stisknutí nouzového tlačítka vytočí tamní tísňovou linku, ale neodešle datovou zprávu s polohou a dalšími údaji.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Brněnské vánoční trhy pomáhají i opuštěným zvířatům

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…