Aplikaci Záchranka používá už milion uživatelů. Nyní míří do Maďarska

Zdroj fotografií: Aplikace Záchranka

Magickou milionovou hranici pokořila aplikace Záchranka zhruba v půli července. Pro tvůrce projektu se však rozhodně nejednalo o cílovou pásku. Naopak – míří do další evropské země.

Oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, včetně horské a vodní záchranné služby, s výstižným názvem Záchranka, má už milion uživatelů. Tohoto milníku dosáhla po třech a půl letech od prvního spuštění. Každý den ji využije asi 50 lidí v nouzi a kromě odeslání podrobných informací o volajícím, které následně usnadní práci dispečerům, se také umí přizpůsobit různým indispozicím. Mohou ji tak používat i nevidomí a neslyšící. Další důležitou funkcí aplikace je interaktivní edukace první pomoci, kterou využívají jak jednotliví uživatelé, tak i organizace, které první pomoc vyučují.

V současné době aplikace funguje na území České republiky, Rakouska a také na slovenských horách. Letos na podzim však rozšíří své pole působnosti o Maďarsko, a tak se potenciální okruh uživatelů rozšíří na 34 milionů. V nezapojených zemích funguje aplikace omezeně – po stisknutí nouzového tlačítka vytočí tamní tísňovou linku, ale neodešle datovou zprávu s polohou a dalšími údaji.

Související články

Příroda a ekologie

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Inspirace

Stařence nosí během karantény jídlo a noviny psí kurýr

V slideru

Štědrý papež František pomohl při povodních

Byznys

Aplikace Alpaka motivuje k nákupu udržitelné módy

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura