Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nový český projekt pomůže studentům lépe se připravit na požadavky praxe

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Pružně reagovat na měnící se pracovní trh, využít na vysokých školách více odborníků z praxe a rozvinout mezifakultní a meziuniverzitní spolupráci napříč regiony. To jsou hlavní cíle projektu Příprava adaptace vysokých škol na potřeby kulturních a kreativních průmyslů. V projektu se spojilo čtrnáct českých univerzit například z Brna, Ostravy či Prahy a jejich cílem je lépe připravit studenty vybraných oborů na požadavky praxe.

Do kulturních a kreativních průmyslů spadají například oblasti jako design, architektura, film, divadlo, software, reklama nebo výtvarná umění. České vysoké školy sice už nabízejí desítky studijních oborů, jejichž absolventi nacházejí uplatnění v této oblasti, ne vždy ale reagují pružně na měnící se potřeby trhu a ne vždy se teoretická výuka doplňuje i s praktickým vzděláváním.

Pomoci by měl právě projekt, jehož výsledkem bude i podrobná „mapa“ předmětů a oborů vztahujících se ke kreativním odvětvím na jednotlivých univerzitách a fakultách. Pokud by se projekt ujal, tak by školy i studenti napříč republikou dostali dokonalý přehled předmětů, který by mohli vzájemně kombinovat a doplňovat. Výsledkem by byla jejich mnohem lepší připravenost pro praxi.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie