Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová aplikace Můžu dýchat? ukáže, jaké je v Brně ovzduší

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: můzudychat.cz

Webová aplikace Můžu dýchat? informuje zájemce o tom, jaká je aktuální kvalita ovzduší v Brně a jak se zachovat při špatném stavu vzduchu. Novinku vytvořila brněnská nezisková organizace Nesehnutí v reakci na nepříznivý stav ovzduší. Podle organizace se Brno potýká například s překračováním limitů pro polétavý prach, oxid dusičitý nebo přízemní ozón.

„Kvalita ovzduší je v Brně stále žhavým tématem, přišlo nám proto podstatné přetavit dostupná data do uživatelsky atraktivní podoby. Aplikace Můžu dýchat? má být nástrojem, jak se rychle dozvědět o momentálním stavu ovzduší i o jeho dalším vývoji. Můžete sledovat vliv aktuálního ovzduší na vaše zdraví, sport či pobyt venku a také možné dopady pro rizikové skupiny,” uvedla koordinátorka projektu Kristina Studená.

Aplikace je zároveň nástrojem zapojování veřejnosti do zlepšování kvality ovzduší. Pomocí formuláře může kdokoliv odeslat apel pro zkvalitnění měření, řešení smogové situace nebo připomínkovat strategické dokumenty. Více informací najdete zde.

Související články

Byznys

V Brně začíná projekt RE-USE. Pomůže lidem i přírodě

Inspirace

Vědci z VUT vytvořili nejpřesnější model plic na světě

Nezařazené

Brno finančně podpoří oživení nábřeží místních řek

Inspirace

Paběrkuje se už i v Brně. Iniciativa tak pomáhá lidem v nouzi

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.