Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

(ni)KAM v Brně: Kina, galerie i kavárny přijdou za vámi

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: TIC Brno, FB Kafe & Kobliha

Kam vyrazit v Brně během karantény? Nikam! Kulturní scéna ale žije dál. A když nemůžete vy za ní, musí ona za vámi. Brněnskou kulturu jednoduše ani koronavirus nezastaví.

Cítíte se v prostorách muzeí a galerií jako doma? Tak se zkuste naopak doma cítit jako v galerii. Moravská galerie nabízí skrze projekt #moravskagaleriedoma řadu aktivit do domácího prostředí pro děti i dospělé. Moravské zemské muzeum vás zase vezme na virtuální prohlídku. A na malé chemiky si můžete zahrát díky sérii pokusů ze zábavního vědeckého centra VIDA. Celou rodinu můžou zabavit i online šifrovací hry nebo pravidelný sobotní kvíz na způsob oblíbených hospodských kvízů.

Bez pravidelné porce filmových zážitků vás nenechá Univerzitní kino Scala. Díky zapojení do projektu Moje kino live si můžete každý večer udělat domácí kino ve společnosti kvalitního filmu a kino tím navíc finančně podpořit. Podobně funguje také kino Art. A dobrá zpráva – za hlasité šustění sáčkem od brambůrků vás nikdo plísnit nebude.

Výběrová káva na každém rohu, legendární drinky i kuchyně z celého světa. Svou gastro scénou je Brno proslulé. A nezahálí ani v těchto dnech. Řada podniků funguje formou okénkového prodeje nebo spustila rozvozy. Udržet restaurace nebo bistra nad vodou pomáhají i dílčí projekty. Save gastro například zprostředkuje zakoupení poukázky do vašeho oblíbeného podniku, kterou uplatníte v klidnějších časech. Všechny tipy na současné kulturní vyžití v Brně najdete zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.