(ni)KAM v Brně: Kina, galerie i kavárny přijdou za vámi

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: TIC Brno, FB Kafe & Kobliha

Kam vyrazit v Brně během karantény? Nikam! Kulturní scéna ale žije dál. A když nemůžete vy za ní, musí ona za vámi. Brněnskou kulturu jednoduše ani koronavirus nezastaví.

Cítíte se v prostorách muzeí a galerií jako doma? Tak se zkuste naopak doma cítit jako v galerii. Moravská galerie nabízí skrze projekt #moravskagaleriedoma řadu aktivit do domácího prostředí pro děti i dospělé. Moravské zemské muzeum vás zase vezme na virtuální prohlídku. A na malé chemiky si můžete zahrát díky sérii pokusů ze zábavního vědeckého centra VIDA. Celou rodinu můžou zabavit i online šifrovací hry nebo pravidelný sobotní kvíz na způsob oblíbených hospodských kvízů.

Bez pravidelné porce filmových zážitků vás nenechá Univerzitní kino Scala. Díky zapojení do projektu Moje kino live si můžete každý večer udělat domácí kino ve společnosti kvalitního filmu a kino tím navíc finančně podpořit. Podobně funguje také kino Art. A dobrá zpráva – za hlasité šustění sáčkem od brambůrků vás nikdo plísnit nebude.

Výběrová káva na každém rohu, legendární drinky i kuchyně z celého světa. Svou gastro scénou je Brno proslulé. A nezahálí ani v těchto dnech. Řada podniků funguje formou okénkového prodeje nebo spustila rozvozy. Udržet restaurace nebo bistra nad vodou pomáhají i dílčí projekty. Save gastro například zprostředkuje zakoupení poukázky do vašeho oblíbeného podniku, kterou uplatníte v klidnějších časech. Všechny tipy na současné kulturní vyžití v Brně najdete zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.