Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nezvyklé přátelství tří šelem, jež byly zachráněny z domu drogového dealera

Drogoví dealeři jsou zvláštní lidé, kteří mají ještě zvláštnější záliby. Často na jejich pozemcích najdeme různá exotická zvířata. Tak tomu bylo i před osmi lety v americkém Locustu, kde policisté při razii objevili dvouměsíční mláďata tygra, medvěda a lva. Od této doby jsou zvířata v záchranném centru Noah a co víc, jsou stále spolu.

Živočišné druhy, které by se v přírodě jen těžko potkaly, se staly nerozlučnými přáteli. „Měli jsme je rozdělit, ale přišli jako jedna rodina, proto se je ZOO rozhodla nechat pohromadě,“ vysvětlila Diane Smithová, asistentka ředitele parku. Shere Khan, Baloo a Leo, jak se zvířata jmenují tak dostali nový, ale stále společný domov.

Vycházejí spolu jako sourozenci  450 kilogramů vážící Baloo se rád tulí ke svým přátelům Shere Khanovi a Leovi, přičemž ti váží „pouhých“ 160 kilogramů. „Je to krásné a kouzelné vidět obrovského amerického černého medvěda, jak dává svoji tlapu kolem bengálského tygra, který se k němu tulí jako domácí kočka,“ popsala dennodenní realitu Diane.

Lev Leo většinu dne prospí, a tak je celkové chování zvířat klidnější, než by se dalo předpokládat. Vliv, který na sebe zvířata mají je proto více než pozitivní. Sher Khan a Baloo k sobě mají blíže než k Leovi, protože oba milují vodu. Ve svém příbytku mají zvířata obrovskou vanu, ve které se mohou společně koupat.

Toto netradiční zvířecí přátelství denně v ZOO sledují stovky návštěvníků.

Zajímavostí je, že v ZOO se nachází ještě jeden nezvyklý pár, a to tygr s mladou medvědicí. I zde zafungovala podivná chemie a tygr se tak o medvědici stará jako o vlastního potomka.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000680/1413055/Od-drogoveho-dilera-ku-stastiu–Priatelstvo-troch-divokych-seliem-dojima-tak-ako-maloco-; https://www.youtube.com/watch?v=fWviAjowmmc
Foto: http://www.topky.sk/cl/1000680/1413055/Od-drogoveho-dilera-ku-stastiu–Priatelstvo-troch-divokych-seliem-dojima-tak-ako-maloco-

Související články

Zaručeně zlepší den

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Miliardáři mění svět. Americký horolezec podpořil boj proti změnám klimatu

Čichací auto zvládá změřit množství emisí za jízdy. Jak to funguje?

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…