Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nezvyklé přátelství tří šelem, jež byly zachráněny z domu drogového dealera

Drogoví dealeři jsou zvláštní lidé, kteří mají ještě zvláštnější záliby. Často na jejich pozemcích najdeme různá exotická zvířata. Tak tomu bylo i před osmi lety v americkém Locustu, kde policisté při razii objevili dvouměsíční mláďata tygra, medvěda a lva. Od této doby jsou zvířata v záchranném centru Noah a co víc, jsou stále spolu.

Živočišné druhy, které by se v přírodě jen těžko potkaly, se staly nerozlučnými přáteli. „Měli jsme je rozdělit, ale přišli jako jedna rodina, proto se je ZOO rozhodla nechat pohromadě,“ vysvětlila Diane Smithová, asistentka ředitele parku. Shere Khan, Baloo a Leo, jak se zvířata jmenují tak dostali nový, ale stále společný domov.

Vycházejí spolu jako sourozenci  450 kilogramů vážící Baloo se rád tulí ke svým přátelům Shere Khanovi a Leovi, přičemž ti váží „pouhých“ 160 kilogramů. „Je to krásné a kouzelné vidět obrovského amerického černého medvěda, jak dává svoji tlapu kolem bengálského tygra, který se k němu tulí jako domácí kočka,“ popsala dennodenní realitu Diane.

Lev Leo většinu dne prospí, a tak je celkové chování zvířat klidnější, než by se dalo předpokládat. Vliv, který na sebe zvířata mají je proto více než pozitivní. Sher Khan a Baloo k sobě mají blíže než k Leovi, protože oba milují vodu. Ve svém příbytku mají zvířata obrovskou vanu, ve které se mohou společně koupat.

Toto netradiční zvířecí přátelství denně v ZOO sledují stovky návštěvníků.

Zajímavostí je, že v ZOO se nachází ještě jeden nezvyklý pár, a to tygr s mladou medvědicí. I zde zafungovala podivná chemie a tygr se tak o medvědici stará jako o vlastního potomka.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000680/1413055/Od-drogoveho-dilera-ku-stastiu–Priatelstvo-troch-divokych-seliem-dojima-tak-ako-maloco-; https://www.youtube.com/watch?v=fWviAjowmmc
Foto: http://www.topky.sk/cl/1000680/1413055/Od-drogoveho-dilera-ku-stastiu–Priatelstvo-troch-divokych-seliem-dojima-tak-ako-maloco-

Související články

Inspirace

Česko zahájilo boj za záchranu rysů

Inspirace

Praha pomůže ohroženým druhům zvířat ve volné přírodě

Inspirace

V brněnské zoo se narodila dvojčata levharta cejlonského

Inspirace

Sbírka starých dalekohledů pomáhá ochraňovat indonéské ptactvo

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.