Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nezvyklé přátelství tří šelem, jež byly zachráněny z domu drogového dealera

Drogoví dealeři jsou zvláštní lidé, kteří mají ještě zvláštnější záliby. Často na jejich pozemcích najdeme různá exotická zvířata. Tak tomu bylo i před osmi lety v americkém Locustu, kde policisté při razii objevili dvouměsíční mláďata tygra, medvěda a lva. Od této doby jsou zvířata v záchranném centru Noah a co víc, jsou stále spolu.

Živočišné druhy, které by se v přírodě jen těžko potkaly, se staly nerozlučnými přáteli. „Měli jsme je rozdělit, ale přišli jako jedna rodina, proto se je ZOO rozhodla nechat pohromadě,“ vysvětlila Diane Smithová, asistentka ředitele parku. Shere Khan, Baloo a Leo, jak se zvířata jmenují tak dostali nový, ale stále společný domov.

Vycházejí spolu jako sourozenci  450 kilogramů vážící Baloo se rád tulí ke svým přátelům Shere Khanovi a Leovi, přičemž ti váží „pouhých“ 160 kilogramů. „Je to krásné a kouzelné vidět obrovského amerického černého medvěda, jak dává svoji tlapu kolem bengálského tygra, který se k němu tulí jako domácí kočka,“ popsala dennodenní realitu Diane.

Lev Leo většinu dne prospí, a tak je celkové chování zvířat klidnější, než by se dalo předpokládat. Vliv, který na sebe zvířata mají je proto více než pozitivní. Sher Khan a Baloo k sobě mají blíže než k Leovi, protože oba milují vodu. Ve svém příbytku mají zvířata obrovskou vanu, ve které se mohou společně koupat.

Toto netradiční zvířecí přátelství denně v ZOO sledují stovky návštěvníků.

Zajímavostí je, že v ZOO se nachází ještě jeden nezvyklý pár, a to tygr s mladou medvědicí. I zde zafungovala podivná chemie a tygr se tak o medvědici stará jako o vlastního potomka.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000680/1413055/Od-drogoveho-dilera-ku-stastiu–Priatelstvo-troch-divokych-seliem-dojima-tak-ako-maloco-; https://www.youtube.com/watch?v=fWviAjowmmc
Foto: http://www.topky.sk/cl/1000680/1413055/Od-drogoveho-dilera-ku-stastiu–Priatelstvo-troch-divokych-seliem-dojima-tak-ako-maloco-

Související články

Inspirace

Česko zahájilo boj za záchranu rysů

Inspirace

Praha pomůže ohroženým druhům zvířat ve volné přírodě

Inspirace

V brněnské zoo se narodila dvojčata levharta cejlonského

Inspirace

Sbírka starých dalekohledů pomáhá ochraňovat indonéské ptactvo

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.