Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nezapomínáme ani na zvířecí mazlíčky z Ukrajiny. Jak je o ně postaráno?

4 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Jsme tu opět s pozitivními novinkami týkajícími se Ukrajiny. Je útěcha vidět, že dobro zůstává a lidé jsou stále připraveni pomáhat. Nejen druhým lidem, ale i těm nejbezbrannějším a nejnevinnějším. Těm, kteří za lidské šílenství nemohou – zvířatům. Tato série novinek se však nedotýká jen mazlíčků, ale i hudby.

Zoologické zahrady pomáhají na Ukrajině

Už jsme psali o symbolickém korunovém vstupném pro uprchlíky z Ukrajiny v našich zoologických zahradách. Tato zařízení se však angažují i jinak, což jen dokládá, jak velká mají srdce. V nich je místo pro všechna zvířata z celého světa. Původ nehraje roli, protože důležitá je podstata – a tou je život, který chtějí chovatelé ochránit.

Zoo Praha připravila zásilku krmiva, veterinárních potřeb a dalšího materiálu pro chovatelská zařízení na Ukrajině. Její ředitel Miroslav Bobek uvedl, že pomoc bude financována ze sbírky s názvem Pomáháme jim přežít, kterou trojská zoo spolu s Unií českých a slovenských zoologických zahrad pro tento účel vypsala. Náklad nejprve putoval do centra pomoci v polské Lodži a poté do ukrajinského Lvova, odkud míří do jednotlivých zařízení.

Přispění do sbírky je stále možné přispět na číslo účtu 43-6804660247/0100. Do zprávy pro příjemce je třeba uvést heslo: Ukrajina.

Foto: Pixabay

Veterináři nezištně pomáhají ukrajinským mazlíčkům

Lidé prchající před válkou neměli čas na velké balení. Většina z nich popadla nejnutnější věci, pokud vůbec, a utíkali. Šlo jim o holý život. Pokud to šlo, vzali s sebou i své zvířecí mazlíčky. Ti se po příchodu do České republiky musí registrovat a do 72 hodin podstoupit vyšetření. Desítky veterinářů se proto ochotně hlásí a nabízejí své služby zdarma. Zvířecí lékaři tak čipují a očkují zvířata bezplatně a nad rámec svých běžných povinností

Výčet bezplatné veterinární pomoci pro mazlíčky uprchlíků je zde. Nejedná se přitom o jedinou formu pomoci čtyřnohým kamarádům. Lidé nakupují také krmivo, které se snaží dostat k opuštěným zvířatům na Ukrajině. Dobrovolníci se navíc snaží dostat opuštěné mazlíčky pryč z válečné zóny a hledají pro ně útočiště u českých majitelů.

Rus koncertuje proti válce na Ukrajině

Mnoha Rusům není situace ve světě lhostejná, bytostně se jich dotýká. Nejen, že umírají lidé, ale tvrdé sankce zasahují do života většiny osob. Ruský rapper Oxxxymiron se proto rozhodl odehrát v zahraničí sérii koncertů proti válce na Ukrajině. Výtěžek ze vstupenek půjde na podporu ukrajinských uprchlíků. První koncert s názvem Russians Against War se uskutečnil 15. března v Istanbulu, kam před represemi odchází tisíce Rusů.

Nejedná se o výjimku. Proti ruské agresi se vyslovilo více tamních umělců, například rapper Morgenshtern, který zveřejnil nový videoklip ke skladbě 12. Rapper v jeho závěru odsuzuje válku a žádá ukončení konfliktu.

Autorský článek Gabriely Brázdové s využitím informací z Ekolistu, Novinky, Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

Láska mezi žirafami. Proč mají tak dlouhé krky?

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…